banner203
25 Mart 2023 Cumartesi

KİGDER KADIN İLETİŞİM AĞI SANAL FUARINA KATILDI

KAGİDER koordinatörlüğünde, KAİSDER ve BUİKAD paydaşlığında yürütülen, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen İş Dünyasında Kadın İletişim Ağı projesi kapsamında B2B Toplantı ve Sanal Fuar etkinliği 10-11 Şubat 2021 tarihlerinde gerçekleşti. Toplantıya Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği Başkanı Dr. Sema Karaoğlu da katıldı. Toplantıda kadın girişimcileri destekleme ve onları ihracata yönlendirme konuları ele alındı

12 Şubat 2021 Cuma 14:19
Bu haber 357 kez okundu
KİGDER KADIN İLETİŞİM AĞI SANAL FUARINA KATILDI
Haberici -->

KAGİDER koordinatörlüğünde, KAİSDER ve BUİKAD paydaşlığında yürütülen, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen İş Dünyasında Kadın İletişim Ağı projesi kapsamında B2B Toplantı ve Sanal Fuar etkinliği 10-11 Şubat 2021 tarihlerinde gerçekleşti.  Toplantıya Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği Başkanı Dr. Sema Karaoğlu da katıldı. Toplantıda kadın girişimcileri destekleme ve onları ihracata yönlendirme konuları ele alındı

Koordinatörlüğünü KAGİDER’in yaptığı KAİSDER ve BUİKAD paydaşlığında yürütülen, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen İş Dünyasında Kadın İletişim Ağı projesi B2B Toplantı ve Sanal Fuar etkinliği 10-11 Şubat 2021 tarihlerinde gerçekleşti. Etkinlikte T.C. Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan ve T.C. Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı Proje Uygulama Daire Başkanı Bülent Özcan konuşmalarıyla destek verdi.

Kadın girişimcilerin iletişim ağını güçlendirmek ve yeni pazarlara erişimlerini arttırmak hedefiyle düzenlenen B2B Toplantı ve Sanal Fuarda, her bir dernek için ayrı olarak ayrılan stand alanlarında dernekler faaliyetlerini ziyaretçiler ile paylaşabilecekleri gibi etkinlik kapsamında Dış Ticaret, Kamu Satın Alım Süreçleri, Uluslararası Lojistik, Finansa Erişim gibi bilgilendirici oturumlar yer aldı. Etkinlikte sanal fuar deneyimiyle kadın girişimcilerin ürünlerini ve ilham veren çalışmalarını anlattılar.

Fuara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kigder Başkanı Sema Karaoğlu, "Sürdürülebilir kalkınma için kadının güçlenmesi şart" dedi.

Karaoğlu, "Türkiye ekonomisi büyüyecekse ve bu büyümesini  sürdürebilir bir halde tutacaksa mutlaka kadın girişimcilerimizin sayılarının artması şarttır. Kadınlarımız temsil ettikleri alanlarla önemli başarılar elde ediyorlar ve ülke ekonomisine de katma değer üretiyorlar. Bu kapsamda  kadın girişimcilerin iletişim ağını güçlendirmek için düzenlenen toplantıya KİGDER olarak katıldık ve bize ayrılan alanlarda çalışmalarımızı gösterme fırsatı elde ettik. KAGİDER başta olmak üzere KAİSDER ve BUİKAD’a çok başarılı organizasyon için teşekkür ediyoruz." diyerek sözlerini tamamladı.

HABER MERKEZİ

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV