banner87
17 Eylül 2019 Salı

“KILIÇDAROĞLU, ÇAMUR ADAM MODUNA GİRMİŞTİR"

Mustafa Elitaş'tan CHP Liderine eleştiri

04 Aralık 2017 Pazartesi 06:48
Bu haber 605 kez okundu
“KILIÇDAROĞLU, ÇAMUR ADAM MODUNA GİRMİŞTİR"
Haberici -->

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili açıklama yapan AK Parti Grup Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, "O gösterdiği kağıt parçası Albaraka Türk ile Halk Bankası arasındaki döviz transferi. Elinde çamurla gezen Kılıçdaroğlu artık çamur adam moduna girmiştir" dedi.

Tapu ve Kodastro 11. Bölge Müdürlüğü Yeni Hizmet Binası Temel Atma Töreninde konuşan Elitaş, Kılıçdaroğlu'nu sert sözlerle eleştirdi. Ana muhalefet partisinin görevinin Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni uluslararası ortamda başını öne eğmek olmadığını söyleyen Elitaş, "Üzülüyorum, ana muhalefet partisi genel başkanı FETÖ operasyonuyla bir kasetle geldi iktidarına, şimdi de FETÖ’nün taşeronu olmuş Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına akrabaları vasıtasıyla belgelerde sahtekarlık yaparak, belgeyi çarpıtarak onu karalamaya, uluslararası ortamda küçük düşürmeye, Türkiye Cumhuriyeti’ni başı öne eğik hale getirmek için hedef gösteriyor. Ana muhalefet partisinin görevi bu olmaz. Ana muhalefet partisi, ihanet partisi görevlisi gibi görev yapmakla Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönül vermiş insanlara yapılmış büyük bir haksızlıktır" dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun gösterdiği belgelerin Albaraka Türk ile Halk Bankası arasındaki döviz transferi olduğunu ifade eden Elitaş, "O gösterdiği kağıt parçası Albaraka Türk ile Halk Bankası arasındaki döviz transferi. Hesap uzmanıyım diyen Kılıçdaroğlu, hesap uzmanını unuttuğu gibi Türk Ticaret Kanunu’nu da unutmuş. Belgede tahribat yaparak aslı, astarı olmayan şekilde ifade ederek Kılıçdaroğlu belgede sahtekarlık yapmıştır. Elinde çamurla gezen Kılıçdaroğlu, çamur adam moduna girmiştir" diye konuştu.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, katıldığı başka bir programda da yine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alarak, FETÖ’nün elemanı gibi gayret gösterdiğini söyleyerek, "Kılıçdaroğlu’nu sağduyulu CHP’lilere havale ediyorum" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun iddialarını değerlendiren Elitaş, şunları söyledi:

"Bu iddialar zaten yıllar önce internette yayınlanmış, algı operasyonu ortaya çıkarılmış, en sonunda Mayıs 2017 tarihinde yüklenmiş yayınlardır. Aslı astarı olmayan, internette FETÖ tarafından yayınlanmış o kağıtları ve belgeleri bugün ABD’de Türkiye aleyhine açılmış bir davayla ilgili görüşürken Kılıçdaroğlu’nun FETÖ örgütünün taşeron olarak kullanılması ana muhalefet partisi adına üzücü bir hadisedir. Ülkem adına büyük bir üzüntü duyuyorum. Mayıs 2017 tarihinde internette yayınlanan belgelerin kimlere doğru uzandığına baktığınız da tamamen FETÖ ile irtibatlı. Kılıçdaroğlu, FETÖ’nün elemanı gibi gayret göstermektedir. Ana muhalefet değil, ihanetin tam en başında olan muhalefet partisi konumuna CHP düşürülmektedir. Ben sağduyulu CHP’lilere ihanet noktasına giden Kılıçdaroğlu’nun havale ediyorum. Umarım yakın bir zamanda kendine gelir."

 

İHA

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV