banner87
banner151
17 Ocak 2019 Perşembe

KILIÇDAROĞLU’NUN LİSTESİNİ DELEN KAYSERİLİ

Kayserili Gonca Yelda Orhan Yüksek Disiplin Kurulu üyeliğine seçildi

14 Şubat 2018 Çarşamba 07:22
Bu haber 478 kez okundu
KILIÇDAROĞLU’NUN LİSTESİNİ DELEN KAYSERİLİ
Haberici -->

CHP 36. Olağan Adalet ve Cesaret Kurultayı’nda Kılıçdaroğlu’nun listesini delen Kayserili Gonca Yelda Orhan Yüksek Disiplin Kurulu üyeliğine seçildi.

CHP(Cumhuriyet Halk Partisi) İl Başkanlığı’nda gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan CHP Yüksek Disipsin Kurulu Üyesi Gonca Yelda Orhan, partisine ve ülkesine hizmet etmek için verilen görevi layıkıyla yerine getireceğini söyledi. Orhan, “Bildiğiniz üzere 3-4 Şubat 2018 tarihinde gerçekleşen CHP 36, Olağan Adalet ve Cesaret Kurultayımızda yüksek disiplin kurulu üyeliğine seçildim. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen kurultay delegelerine ve siz değerli partililerime yürekten teşekkür ederim. Üstlendiğim bu sorumluluğun bilincindeyim. Bana güvenen, bu görevi bana layık gören herkeste bundan emindir. Partimize ve ülkemize hizmet etmek için verilen bu onurlu görevi layıkıyla gerçekleştireceğime söz veriyorum” şeklinde konuştu.

2019 yılında yapılması planlanan başkanlık ve yerel seçimler hakkında açıklama yapan Orhan, 2019 sürecinin Türkiye’nin önündeki son viraj olduğunu söyledi. Cumhuriyet değerlerinin yok edilmeye çalışıldığını açıklayan Orhan şunları söyledi: “2019 süreci Türkiye’nin önündeki son virajdır. Cumhuriyet değerlerinin yok edilmeye çalışıldığı, Mustafa Kemal Atatürk’ün isminin yok edilmeye çalışıldığı bu süreçte bizlerin temel görevi Cumhuriyet değerlerini korumak ve bu değerleri yaşatmaktır. 16 senedir süregelen AKP faşizmi baskılarını her geçen gün artırmaya OHAL ve KHK’lar ile devam etmektedir ve ülkeyi yönetmektedir. Daha doğrusu yönetememektedir. Hatta bu süreci kendi belediye başkanlarını, il başkanlarını ve ilçe başkanlarını talimatlarıyla istifaya zorlamaktadır. Geçtiğimiz günlerde AKP İstanbul il başkanının istifa etmesi buna örnektir. 2 askerimizin yakıldığı gün ayran içen cumhurbaşkanımız, 7 askerimizin şehit edildiği gün köpük partili masalarda yemek yiyen bakanımız, 11 şehidimizin ve 25 gazimizin olduğu 1 helikopterimizin düştüğü gün espri yapan başbakanımız var. dolat 3,5 TL barajını aşmış, EURO 5 TL sınırına dayanmış, işsizlik oranı devlet kayıtlarına göre yüzde 10,3’e çıkmıştır. Gerçekte bu sayı çok daha fazladır. Üniversite mezunu her 3 öğrenciden biri işsizdir. Asgari ücretle çalışan vatandaş ve emekli evini geçindirememektedir. Sağlık politikaları adı altında eczaneleri tahsilâtçı durumuna düşürmüş, sağlığı en pahalı hale getirmiştir. Ülkemiz tarım ülkesidir ama şuan tarım yapılamıyor. Samanı, buğdayı, arpayı ithal etmekteyiz. Tarım ve hayvan politikaları iflas etmiş, çiftçi kredilerini ödeyemez hale gelmiştir. Benzin 6 TL sınırına dayanmış, mazot 5TL’yi aşmış, nakliyeciler isyan ediyor,  araçlarına kilit vuruyorlar. Kadın cinayetlerinin sayısı bir önceki yıla göre yüzde25 artarak409 kişi olmuş, her gün bir fabrika kapanıyor, işsizlik ve geçim sıkıntısı aile içi şiddeti arttırmış huzursuzve mutsuz bir toplum yaratılmaya çalışılıyor. Eğitim de cahil bir toplum yaratılmaya yönelik politikalarla toplumun bilinçlenmesinden korkuyorlar. 2019 sürecinde hep birlikte omuz omuza, yetkin kadro ile Cumhuriyet Halk Partisi iktidarını kuracağız. Geleceğimizi karanlığa hapsetmek isteyenlere inat;gün adalet, demokrasi, özgürlük ve eşitlik mücadelesinde birlik olma günüdür.”

Açıklamasının ardından 17 maddeyi içeren CHP 36, Olağan Adalet ve Cesaret Kurultayı Sonuç Bildirgesini okuyan Orhan, il başkanı Ümit Solak Özer ve kadın kolları üyeleri ile fotoğraf çektirdi.

NİHAL BAYRAKTAR

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV