banner87
26 Mayıs 2019 Pazar

KİMSENİN ÖNÜNDE EĞİLMEYİZ

Yusuf Halaçoğlu, partisinin il başkanlığının start verdiği programa katıldı

01 Aralık 2017 Cuma 06:53
Bu haber 507 kez okundu
KİMSENİN ÖNÜNDE EĞİLMEYİZ
Haberici -->

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, İYİ Parti’nin hiçbir devlete, Allah’ın bir kuluna, herhangi bir cemaate ve cemiyete bağlı olmadıklarını belirterek, “Allah’tan başka kimsenin önünde eğilmeyiz. Gücümüzü Türk milletinden alıyoruz” dedi.

İYİ Parti Kayseri Teşkilatı, siyasi hayatının kentteki başlangıcı ile ilgili ilk programını yaptı. İYİ Parti İl Başkanı Hüseyin Tekin ile partililer, öğle namazını Kalemkırdı Camii’nde kıldıktan sonra Mevlana’nın hocası Seyyid Burhanettin Hasretlerini türbesini ziyaret etti. Tekin ve beraberindeki çok sayıda partili, burada dua etikten sonra il başkanlığı binasına geçti.

İl başkanlığındaki programa partinin Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, partinin kurucu üyelerinden Prof. Dr. Abdulkadir Yuvalı, İl Başkanı Hüseyin Tekin, Mustafa Öztürk ile birlikte çok sayıda partili katıldı. İl Başkanı Tekin, partilerinin Kayseri il teşkilatı olarak faaliyetlere başladıklarını ve bunun Kayseri ile Türkiye adına, Türk milleti adına hayırlı görevler yapmak adına hayırlı olması temennisinde bulundu. Tekin, “Kayseri iyi oyacak Türkiye iyi olacak. Allah vatana millete hayırlı etsin” dedi.

Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, burada yaptığı açıklamada, önlerine çıkartılan bin bir engele rağmen partilerinin siyasi hayatına başladığını belirtti. Halaçoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İYİ Partinin kuruluş hedefi Türkiye’nin tekrar parlamenter demokratik sisteme döndürmektir. Türkiye’yi tekrar kuruluş felsefesinde inşa etmektir. Eski Türkiye yeni Türkiye ifadesini ortadan kaldırmaktır. Eski Türkiye dediğiniz zaman onu bir kenara atmak demektir. Dolasıyla bunu kabul edemeyiz, Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti kuruluş felsefesi üzerine muasır medeniyet seviyesi üstüne çıkacak şekilde yeniden düzenlenecektir.”

SİYASET ADALET SİSTEMİNDEN ELİNİ ÇEKECEK

Parti olarak yapacaklarını anlatan Yusuf Halaçoğlu, “Milli değerlerimiz ayaklar altına alınmıştır. Bunlar tekrar ihya edilecektir. Milli eğitim sistemimiz düzene sokulacak. Tamamen siyasetin elini çektiği bağımsız bir adalet sistemi ikame edilecektir. Ekonomik sistem yeniden dizayn edilecektir. İşverenlerin önü açılacaktır. İnsan haklarını Avrupa istediği için değil kendi insanımız için yerine getireceğiz. Türkiye olması gereken 1923 şekilde kurulduğu muasır medeniyet seviyesinde kendi insanı için insan haklarını tanıyan, insan oldukları için değer veren, ama her bir Türk vatandaşını ayırmaksızın kucaklayan, ayrımcılığı, etnisiteyi ortadan kaldıran bir anlayışa sahip olarak faaliyet gösterecek” dedi.

PARTİLERİN HİÇBİR HÜKMÜ YOK

Yusuf Halaçoğlu, yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerine de işaret ederek, “Hedefimiz 50+1’dir. Hedefimiz baraj aşma değildir. Partilerin hiçbir hükmü yoktur. İktidar için. Kurulan partimizi 50+1 hedeflemekte ve cumhurbaşkanının seçecektir. Cumhurbaşkanı seçildikten sonra ilk yapacağımız iş, bir takım adli  düzenlemeler yaptıktan sonra seçim kurulu dahil olmak üzere tekrar anayasa değişikliği için parlamenter sistemi için anayasa değişikliğine gidilecektir. Türkiye cumhuriyeti olması gereken demokratik parlamenter sistemi benimsemiş devlet olarak görevini yerine gelecektir. Yola çıkarken biz ne bir devletin, ne bir cemaatin. Ne bir şirketin desteğini almadık. Tek desteğimiz ve bağlı olduğumuz yer Türk milletidir. Türk milletinin tümüdür. Biz Türk milletinin içinden çıkmış evlatlar olarak tamamen iyi niyetle, özgüvenle, tamamen samimiyetle yola çıkmış insanlarız. 1918’de ülkenin işgal edildiğinde ülkeyi düşman işgalinden kurtarmak için yola çıkan Kuvayı Milliye gibidir. Herhangi bir makam ve mevkii düşünmeden ülkemizi tek adam yönetiminden kurtarmak, parlamenter sistemi geri getirmek, Türk milletine ve Türkiye Cumhuriyetini layık olduğu yere getirmek için yola çıktık” diye konuştu.

“Hiçbir devlete, Allah’ın kuluna, başka herhangi bir cemaat ve cemiyete bağlı değiliz” diyen Halaçoğlu, “Gücümüzü Türk milletinden alıyoruz. Allah’tan başka kimsenin önünde eğilmeyiz. Ne FETÖ’sü ne PKK’sı, ne de başka terör örgütleri bunların hepsi gözümüzde düşmandır. Hepsinin hesabını da biz göreceğiz” dedi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV