banner153
05 Aralık 2020 Cumartesi

KİRACIOĞLU: BİZ İŞİMİZ AŞIMIZ EKMEĞİMİZLE UĞRAŞIYORUZ

Kayseri OSB’ne Sahip Çık Platformu Başkanı Bekir Okay Kiracıoğlu, Kayseri organize sanayi bölgesi ile ilgili değerlendirmeler yaparak, gidişatın endişe verici olduğunu ifade etti.

21 Kasım 2020 Cumartesi 19:46
Bu haber 336 kez okundu
KİRACIOĞLU: BİZ İŞİMİZ AŞIMIZ EKMEĞİMİZLE UĞRAŞIYORUZ
Haberici -->

Kayseri OSB’ne Sahip Çık Platformu Başkanı Bekir Okay Kiracıoğlu, Kayseri organize sanayi bölgesi ile ilgili değerlendirmeler yaparak, gidişatın endişe verici olduğunu ifade etti. Kiracıoğlu, “Kasasında 40 milyon dolar olan bir yapı nasıl olur da 6 yılda 200 milyon TL borçlu hale gelir” diye sordu. Kurşunlama olayı ile ilgili de Kiracıoğlu, “Bizim Sanayicimiz, makam ve mevki için kurşun sıkmaz. Biz işimizle, aşımızla, ekmeğimizle uğraşıyoruz” ifadelerini kullandı.

OSB’ye Sahip Çık Platformu üyeleri Kayseri 1. Organize Sanayi Başkanı Tahir Nursaçan ve ekibine yönelik sert eleştiriler yaptı. Platform adına konuşma yapan Bekir Okay Kiracıoğlu, tespit ettikleri, gördükleri yanlışları düzeltmek adına bir araya geldiklerini ifade ederek, hayata geçirilen bazı projelerin maddi sıkıntılar oluşturduğunu iddia etti. Kiracıoğlu, “Biz bunları önceden görüp uyarıyoruz. Gelin bu işi Kayyum’a bırakmayın, siz bırakın. Bizim derdimiz bu yönetimin değişmesidir” dedi.

Kiracıoğlu, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müfettişleri tarafından hazırlanan 406 sayfalık rapora da atıfta bulunarak, OSB’deki yanlış harcama ve usule uygun olmayan uygulamaların varlığına dikkat çekerek, raporların Cumhuriyet Savcılığı’na gönderildiğini aktardı. OSB Başkanı Tahir Nursaçan’a birçok soru soran Kiracıoğlu, bin 200 sanayicinin alın terinin çarçur edildiğini iddia etti. Yönetimin müsrif bir anlayışla OSB’nin amacının dışına çıktığı dile getirerek tepki gösterdi.

Kiracıoğlu, başka OSB’lerle rakamsal olarak hem çalışan sayısı hem de yöneticilerin almış oldukları maaşları da karşılaştırdı. Bu rakamlarla ilgili yanlışlara dikkat çekti.

Kayseri OSB Başkanı Tahir Nursaçan’ın Fabrikası Milkay’ın kurşunlanması hakkında değerlendirme yapan Platform Başkanı Kiracıoğlu, “Bizim Sanayicimiz, makam ve mevki için kurşun sıkmaz. Biz işimizle, aşımızla, ekmeğimizle uğraşıyoruz” dedi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV