banner203
06 Şubat 2023 Pazartesi

Kiracıoğlu'ndan “Dubai Devlet Projesi söylemlerine“ tepki

Kayseri OSB'ne Sahip Çık Platformu Başkanı Bekir Okay Kiracıoğlu, Kayseri OSB'nin eski yönetimi tarafından dillendirildiği ileri sürdüğü ve Dubai projesinin devlet projesi olduğu yönündeki söylemlere tepki gösterdi.

23 Ekim 2021 Cumartesi 12:25
Bu haber 1194 kez okundu
Kiracıoğlu'ndan “Dubai Devlet Projesi söylemlerine“ tepki
Haberici -->
 Kiracıoğlu, "Babayiğit başkan ve ekibi Dubai için devlet projesi diyorlarmış.Bakanlıktan teşvik alınması o projeyi devlet projesi yapmaz eğer öyle olsa idi kurulurken teşvik alınan bütün fabrikalar devlet projesi olurdu." dedi.

"DUBAİ İÇİN NOTERDEN TAAHHÜT VERİN BİZ DE İBRA EDELİM"

Kiracıoğlu sosyal medyada yaptığı paylaşımda tepkisini ortaya koydu.

İşte Kiracıoğlu'nin yaptığı paylaşım;

"Babayiğit başkan ve ekibi Dubai için devlet projesi diyorlarmış.Bakanlıktan teşvik alınması o projeyi devlet projesi yapmaz eğer öyle olsa idi kurulurken teşvik alınan bütün fabrikalar devlet projesi olurdu. Burada ki zararı devlet değil bizler ödeyeceğiz. Tekrar söylüyorum Dubai den dolayı oluşacak zarar için noterden taahhüt verin bizde sizlere ibra için destek verelim. Madem zarar yok madem devlet projesi, verirsiniz taahhütü kurtulun neden hala ısrar ediyorsunuz?"

DUBAİ PROJESİNDE ZARARIN ÇOK OLDUĞU İDDİA EDİLMİŞTİ

Kayseri OSB'ne Sahip Çık Platformu Başkanı Bekir Okay Kiracıoğlu, daha önce kamuoyuna yaptığı açıklamalarında Kayseri OSB'nin Dubai projesi için 20-25 Milyon Dolar tutarında yükümlülük altına sokulduğunu ifade etmiş ve Kayseri OSB'nin 2020 yılının sonuna kadar DUBAİ TTM’e 11 Milyon Dolar ödeme yaparak ve hiçbir teşvik ödemesi de alamadığını belirtmişti.

"SADECE DUABİ PROJESİDEN 16 MİLYON DOLAR ZARAR VAR"

Kiracıoğlu 11 Ekim tarihinde sosyal medayadan yaptığı açıklamasında ise "Sadece Dubai projesinde 16 MİLYON USD zarar ettiren, devraldığı 100 MİLYON USD lik kaynağı bitirip üstüne 140 MİLYON TL borçlandıran bu yönetimi ibra etmeyiniz, etmeyiniz ki kendi çıkarları için har vurup harman savurdukları, müsrifçe harcadıkları paralarımızı geri alabilelim. Tüm sanayicilerimizin kendi kaynaklarına sahip çıkacağına ve bu israf düzenine son vereceğine dair inancımız tamdır." ifadelerini kullanmıştı.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV