banner153
banner156
19 Şubat 2020 Çarşamba

KIRSALDA TARIMA DESTEKLER SÜRECEK

Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Şahin, 13. Etap Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Programı Tanıtım Toplantısı konuşmasında, kırsal alanda tarıma desteklerin süreceğini açıkladı.

24 Ağustos 2019 Cumartesi 20:56
Bu haber 453 kez okundu
KIRSALDA TARIMA DESTEKLER SÜRECEK
Haberici -->
Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Şahin, 13. Etap Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Programı Tanıtım Toplantısı konuşmasında, kırsal alanda tarıma desteklerin süreceğini açıkladı.

Kentte Tarım ve Orman Bakanlığı Kırsal Kalkınma Desteklenmesi Programı (KKDP) kapsamında, 13. Etap Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Tebliği ve uygulamaları hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Kadir Has Kongre Merkezi toplantı salonunda yapılan tanıtım ve bilgilendirme toplantısına, tarım ve hayvancılık konusunda yatırım yapmak isteyen yatırımcılar yoğun ilgi gösterdi. Yapılan toplantıya Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Şahin, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, teknik personeller ve çiftçilerimiz katıldı.

Toplantıda konuşan İl Müdürü Mustafa Şahin, “İlimizde gelir getirici projeler ile bilhassa kırsal kalkınma alanında, bölgenin yerel yapısıyla uyumlu, tarımsal ürünlerin üretilmesine yönelik yeni tesislerin yapılması, mevcut tesislerin modernizasyonu ve kapasitelerinin artırılması, kırsal alanda turizmin geliştirilmesi, yenilenebilir enerji kaynağı kullanan seraların yapımı, tarımsal işletmelerin kullandıkları enerjilerini güneş enerjisinden karşılanması konularında yapmış olduğumuz desteklemeler ile tarımın yapısına güç katıyor, Tarım-sanayi entegrasyonuyla kırsal alanda yaşayanların gelirlerinin çeşitlendirilmesi ve refah düzeyinin yükseltilmesine yönelik faaliyetler yapılmasına olanak sağlıyoruz. Kırsal kalkınma destekleri, kırsal alanların gelişmesi ve sosyal yapının güçlendirilmesi adına kırsalda yürütülecek yatırım projelerinin desteklenmelerini esas almaktadır. 2006 yılından bu yana Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen Kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi programı kapsamında ilimizde toplam 137.205.715,3 TL tutarındaki 169 adet yatırım projesine 67.920.364,8 TL hibe ödemesi yapılmıştır. 13 etap destekleme programı kapsamında başvuruların önceki yıllara göre artmasını temenni ediyor, 13 Etap KKDP desteklerinin ilimiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü İbrahim Acar ile teknik personel tarafından Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında 13. Etap Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Programı kapsamındaki hibe destekleri ve başvuru şartları hakkında bilgiler verildikten sonra katılımcılar tarafından yöneltilen soruların cevaplanmasıyla toplantı sona erdi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV