banner87
banner131
18 Haziran 2018 Pazartesi

KIRTASİYECİLER DERTLİ

Zincir marketlere tepki gösteriyorlar

12 Eylül 2017 Salı 08:03
Bu haber 643 kez okundu
 KIRTASİYECİLER DERTLİ

Kırtasiyeci esnafı, kırtasiye malzemesi satan zincir marketlere tepki gösteriyor. Esnaf, “Biz onların işini yapmıyorsak, onlar da bizim sattığımız ürünleri satmamalı” dedi.

Okulların açılmasına sayılı günler kala ailelerin kırtasiye ürünü satın alma telaşı başladı. Ancak bu dönemde para kazanabildiklerini söyleyen kırtasiyeci esnafının ise hevesi kursağında kaldı. Kırtasiyeciler kampanya ile kırtasiye malzemesi satan zincir marketlere tepkili.

“Onlar neden bizim sattığımız ürünleri satıyorlar? Hoş değil ve bize engel oluyorlar” diyen kırtasiyeci Perihan Yorgun, “Bizler belediyelerin ya da market zincirlerin yaptıkları işi yapmıyoruz ya da onların sattıklarını satmıyoruz. İnsanlar market alışverişini yaparken kırtasiye ürünlerini de alıp çıkıyor ama kalitesini sorgulayan kimse yok” dedi. Konuyla ilgili olarak Ticaret Odası’na gerekli şikayetlerde bulunmalarına rağmen önlem alınmadığını belirten Perihan Yorgun, kırtasiye alışverişi meblağlarına dair ise şu bilgileri verdi:

VATANDAŞ KALİTEDEN ÖNCE FİYATINA BAKIYOR

“Çanta, beslenme çantası, kalem, kalem kutusu, defter, bunlar ilköğretim düzeyinde bir öğrenci için ortalama 100-150 TL civarında tutar. Ortaöğretim ve lise düzeylerinde fiyatlar daha farklı olur. İşin içine kalite girerse fiyatlar daha da değişir. Ancak vatandaş kaliteden önce fiyatına bakıyor.”

“KIRTASİYELER ZİNCİR MARKETLERDEN DAHA UCUZ”

Bir diğer kırtasiyeci esnafı Mehmet Ulaş da, market fiyatlarının kampanya iddiası ile ürünlerde ucuzluk aldatmasına gittiğini dile getirdi. Kırtasiyelerin zincir marketlerden daha ucuz olduğunun altını çizen Mehmet Ulaş, “Kalitesine bağlı olmakla birlikte birinci sınıf öğrencisinin kırtasiye masrafı 80 TL ile 150 TL arasında değişir. Müşteri önce fiyata bakıyor, kaliteye bakan fazla yok. Zincir marketler bir hafta bütün ürünleri satıyor ama bizden de pahalıya satıyor. Müşteri marketten alışveriş yapıyor, bize de eksiklerini tamamlamaya geliyor. Markette her aradığını bulamıyor. Kırtasiyeciler marketlerden yüzde 20 daha ucuz satıyor. İnsanlar marketlerin ucuz sattığına inanıyor ama aslında alakası yok. Vatandaş ürününü kırtasiyeciden alsın. En çok da ufak esnafı tercih etsin, çünkü fiyatları daha uygundur” ifadelerini kullandı.

İHA

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV