banner153
banner156
01 Haziran 2020 Pazartesi

KIYMETİNİ BİLMİYORUZ

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, Kayseri’nin turizm açısından bir hazinenin üzerinde oturduğunu ama bunun kıymetini bilmediğini dile getirdi.

02 Kasım 2019 Cumartesi 07:21
Bu haber 210 kez okundu
KIYMETİNİ BİLMİYORUZ
Haberici -->

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, Kayseri’nin turizm açısından bir hazinenin üzerinde oturduğunu ama bunun kıymetini bilmediğini dile getirdi.

KTO’da meslek komitesi tarafından organize edilen ve oda tarafından masrafları karşılanan İngilizce kursunda başarılı olan 13 kişiye sertifikaları verildi. Sertifika töreninde konuşan Başkan Ömer Gülsoy, sitem etti. “Kayseri turizmine katkı vermek için odamız ve meslek komitemiz tarafından İngilizce kurs eğitimi verildi diyen Başkan Gülsoy, “Kursun masrafları bize ait. Kitabı defteri bize ait ama üzülerek bir şey söylemek istiyorum. Şehrimiz turizm olarak gerçekten bir hazinenin üzerinde oturuyoruz. Bunun kıymetini maalesef bilmiyoruz. Hazinemizi satamıyoruz, pazarlayamıyoruz. O nedenle şehrimizin pastadan, turizm pastasından pay alabilmesi için etkinlikler oluyor. Bizim bu yönde etkinlerimiz olacak ve devam edecektir” dedi.

Başkan Gülsoy, katılımcılar noktasında eleştirileri oldu ve şunları söyledi;

“Turizm kültürünü Kayseri’ye yerleştirmek için bizim etkinliklerimiz ve çalışmalarımız hızla devam edecek.

Bu kursa 130 kişi müracaat etti. 16 kişi kursa devam etti. 130 kişiden 80-50-30 sonunda ise 13 kişi kursu başarıyla tamamladı. Bu 13 kişinin dışındaki arkadaşlar başarısızlığından değil kursa devam etmedikleri için belge alamadı. Sabırla davrandı bu arkadaşlarımız kendilerine teşekkür ediyorum. Ama sabırlı olamayan arkadaşlarımıza da diyeceğim bir şey yok. Biz masraf ediyoruz. Hizmet ediyoruz. Gelen misafirlerimize iyi bir şekilde ağırlama ve konuk etme noktasında çaba göstererek kurs düzenledik. Ama katılım bu hale geldi. Bundan sonraki etkinliğimiz ve katkılar fazla olacak.”

Konuşmanın ardından Başkan Gülsoy ve KTO Meclis Başkanı Hakan Cengiz Aslan, kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını verdi.

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV