banner87
banner151
17 Ocak 2019 Perşembe

KIZ ÖĞRENCİLERDE HAFIZLIK SEVİNCİ

Hafızlık eğitimini başarıyla tamamlayan 106 kız öğrenci için hafızlık icazet merasimi düzenlendi.

17 Mayıs 2018 Perşembe 09:28
Bu haber 308 kez okundu
KIZ ÖĞRENCİLERDE HAFIZLIK SEVİNCİ
Haberici -->

İl Müftülüğünce 6 yatılı Kız Kur’an Kursunda Hafızlık eğitimini başarıyla tamamlayan 106 kız öğrenci için hafızlık icazet merasimi düzenlendi.

İcazet merasimi İl Müftülüğü Murakıbı Gencebay Oda tarafından okunan Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Daha sonra ilimizde hafızlık eğitimi veren Kur'an kurslarını tanıtıcı sinevizyon gösteriminin ardından programın açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven, Kayseri'de 16 yatılı hafızlık eğitimi veren Kur'an kursu bulunduğunu, bunlardan 6'sında kız öğrencilerin eğitildiğini söyledi.

Bu kurslarda bu dönem hafız olan 106 kız öğrencinin mutlu günlerini paylaşmak için bu programı gerçekleştirdiklerini belirten Güven, "Kur'an'ın hafızı olan bu kardeşlerimize bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum. İl Müftülüğü olarak yaklaşık 530 Kur'an kursumuzda gündüzlü ve yatılı eğitim vermekteyiz. Buralarda 18 binin üzerinde eğitim alan yetişkin hanım kardeşlerimiz, yatılı öğrencilerimiz var. Ayrıca 04-06 yaş grubu okul öncesi Kur'an kurslarımızda da 5 bin 182 öğrencimiz eğitim almaktalar. Öğrencilerimizin eğitimlerinde en önemli rolü buralarda görev yapan Kur’an kursu hocalarımıza borçluyuz. Onun için ben özellikle Kur’an kursu hocalarımıza teşekkür etmek istiyorum” dedi. Güven, bu sene hayata geçirdikleri hafızlık eğitimi verecek proje imam hatip ortaokuluna 3 bin 800 öğrencinin başvurduğunu anlattı.

Tören bitiminde öğrencilere, hafızlık eğitimini başarıyla tamamladıklarına dair icazetleri dağıtıldı ve il müftülüğünce çeşitli hediyeler verildi. İcazet merasimi yapılan hatim duası ile sona erdi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV