banner153
21 Ocak 2020 Salı

KIZ YURDUNDA İFTAR

İl Müftülüğü tarafından Türkiye Diyanet Vakfı Kemal İmamtorunu Yüksek Öğrenim yurdunda kalan öğrencilere iftar yemeği verildi.

12 Mayıs 2019 Pazar 11:11
Bu haber 254 kez okundu
KIZ YURDUNDA İFTAR
Haberici -->
İl Müftülüğü tarafından Türkiye Diyanet Vakfı Kemal İmamtorunu Yüksek Öğrenim yurdunda kalan öğrencilere iftar yemeği verildi.

İftar yemeği sonrası Melikgazi İlçe Müftüsü Yahya Polat dua yaptı. Daha sonra söz alan İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven, “Sınav döneminiz başlıyor. Yüce Mevla sınavlarınızda muvaffakiyetler nasip eylesin. Sizler ailelerinizden uzakta burada eğitimlerinizi burada sürdürürken sizlerle iftar sofralarında bir araya gelmek bizleri gerçekten mutlu ediyor. Ancak sizlerin daha çok mutlu olacağı bir şey var ki oda sınavlarınızı hayırlısıyla verip ailelerinizle birlikte güzel bir şekilde iftar yapabilmektir, bayram yapabilmektir. Yüce Mevla bunları da sizlere nasip eylesin inşallah. Peygamber Efendimiz (s.a.s.) şöyle buyuruyor: “Sizlerden her biriniz Ramazan orucunun farziyetine inanarak ve karşılığını da yalnızca Allah’tan bekleyerek oruç tutacak olursa, geçmiş günahları affolunur.”  İnşallah inanarak ve karşılığını yalnızca Allah’tan bekleyerek tutmuş olduğumuz bu oruçlarımız, geçmiş günahlarımıza kefaret olsun. Bundan sonraki hayatlarınızda Kur’an’ın getirdiği emir ve yasaklarına, Peygamber Efendimiz (s.a.s.)’in rehberliğine tabi olarak bu dünyada Müslümanca bir hayat yaşamayı yüce Mevla hepinize nasip ve müesser eylesin. İnşallah sizlerde okullarınızı bitirip hayata atıldığınız zaman ihtiyaç sahibi insanları iftarlarınızda misafir edersiniz. Özellikle de öğrenci kardeşlerinizi unutmazsınız inşallah. Hepinize tekrar teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Düzenlenen iftar yemeğine İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven, İl Müftü Yardımcısı Mehmet İzci, Fatma Feyza Güner, Ahat Taşçı, Melikgazi İlçe Müftüsü Yahya Polat, Talas İlçe Müftüsü ve Kocasinan İlçe Müftü Vekili Esat Yapıcı, TDV Eğitim Koordinatörleri, yurt idarecileri ve öğrenciler iştirak etti.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV