banner167
banner182
02 Aralık 2021 Perşembe

KOCASİNAN İÇİN VİZYONEL PROJELERİNİ AÇIKLADI

Yeni dönemde ‘Yaşamak için Yaşatmak için’ sloganı ile yola çıkan Kocasinan Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Ahmet Çolakbayrakdar, Yeni Kocasinan için hayata geçirilmesi düşünülen yeni projelerini 8 ana başlık altında anlattı.

14 Mart 2019 Perşembe 10:03
Bu haber 653 kez okundu
KOCASİNAN İÇİN VİZYONEL PROJELERİNİ AÇIKLADI
Haberici -->

Yeni dönemde ‘Yaşamak için Yaşatmak için’ sloganı ile yola çıkan Kocasinan Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Ahmet Çolakbayrakdar, Yeni Kocasinan için hayata geçirilmesi düşünülen yeni projelerini 8 ana başlık altında anlattı. Yeni Kayseri’yi Kocasinan’da kurmak için hazırlanan 52 projeyi kamuoyuyla paylaşan Başkan Çolakbayrakdar, geleceğin Kocasinan’da şekilleneceğini söyledi.

Gerçekleştirilen Proje Tanıtım Programına; Önceki Dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Önceki Dönem Ekonomi Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, Kayseri Milletvekilleri Hülya Nergis Atçı, İsmail Emrah Karayel ve Baki Ersoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Memduh Büyükkılıç, Cumhur İttifakı Melikgazi Belediye Başkan Adayı Mustafa Palancıoğlu, Ak Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, MHP İl Başkanı Serkan Tok, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, iş adamları ve davetliler katıldı.

Yeni dönemde ‘Yeni Kocasinan’ için yapılacak olan hizmetleri ve projeleri anlatan Başkan Çolakbayrakdar, Türkiye’ye model olan Kayseri Belediyeciliği ile Kocasinan'ı daha ileri noktaya taşımak istediklerini söyledi. 4 yıldır Kocasinan’ı Kayseri’nin yeni yüzü yapmak için farklı projeler ve yatırımlarla çok büyük mesafe aldıklarını belirten Başkan Çolakbayrakdar,  52 projeyi 8 ana başlık altında tek tek anlattı.

Birinci başlıkta yer alan kentsel dönüşümü sosyal dönüşümle birlikte gerçekleştirdiklerini vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, “Dönüşümle bölgenin ve vatandaşların ihtiyaçlarını gözeten çözümler üretiyoruz ve sosyal dönüşümle şehrin ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Bu kapsamda devam eden Ahievran, Ziyagökalp, Seyrani, Yunus Emre ve Uğurevler projelerimizle şehrin çehresi değişiyor. ‘İşimiz Güzümüz Kocasinan’ diyerek yeni hazırladığımız kentsel dönüşüm projelerimizden Argıncık, Boztepe, Sancaktepe, Cırgalan, Oruç Reis ve Yeşil Mahalle’yi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı işbirliğiyle yürüteceğiz. Bu konudaki yaklaşımından dolayı Bakanımız Sayın Murat Kurum’a teşekkür ediyorum. Bize vermiş olduğu destek, Kayseri’miz açısından tarihi karardır. Bakanlık bürokratlarıyla belediyemiz bürokratları buralarda ortaklaşa çalışma yürütüyor. Bakanımızın dediği gibi; Allah nasip ederse 2019 yılının yaz ayında adı geçen yerlerde temel atmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

‘Alt yapı ve ulaşım’ adı altında Asfalt Plenti ve Şantiyesi, Alternatif Ulaşım Güzergahları ve Mahalle Alt Yapılarının Yenilenmesi konularını başlıklar halinde anlatan Başkan Çolakbayrakdar, “Yeni yollar yaparken çevresinde binalar oluşmadan bütün her şeyi kapsayan ulaşım alanları oluşturmaya özen gösteriyoruz. Yani yapılacak yeni yollarda üst yapı, alt yapı, bisiklet yolu, yaya yolu ve araç yolu faaliyetleri gibi çalışmalar önceden planlanarak yapılmaktadır. Ayrıca şehir için yeni ulaşım aksları planlıyoruz. Ziyagökalp Mahallesi’ndeki Dicle Caddesi’nin devamı olan Bekir Yıldız Bulvarına ve ikinci hat olarak ise Erkilet Bulvarına bağlanacak. Diğer aksı ise, Erkilet Bulvarı’ndan Yeşil Mahalle’nin içerisinden geçerek Mustafa Kemal Paşa Bulvarına oradan da Zümrüt Mahallesi’ndeki Vezirler Caddesi’ne ve son olarak HorsanaCaddesi ile birlikte Kuzey Çevre Yolu’na bağlamış olacağız. Yani Osman Kavuncu Bulvarı ile Kocasinan Bulvarı’na alternatif Kocasinan’ın ortasından geçen yeni bir ulaşım aksı planladık.” diye konuştu.

‘Benzersiz şehirler’ konu başlığıyla tarihi yapıları ve mekanları; şehrin gündelik hayatının ayrılmaz parçası haline getirerek, gelecek nesillere aktarılacağını belirten Başkan Çolakbayrakdar, “Özellikle şehrin yaşam kültürüne uygun yeni alanlar planlıyoruz. Erkilet Arabidin, Hoca Hasan Medresesi, Birlik Hamamı, HıdıRellez Gök Gözlem Evi, Doğa Köy ve Trafik Eğitim Parkı ile şehrin doğal, tarihi ve kültürel değerlerine de sahip çıkmış oluyoruz ve bu anlamda farklı hizmetler sunacağız. Bu doğrultuda yaptığımız çalışmalar, geçmişimizi geleceğe taşıma noktasında önemli bir yer tutmaktadır.” şeklinde konuştu.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV