banner153
banner156
30 Mayıs 2020 Cumartesi

KOCASİNAN İMAR’DA BİTMEYEN SORUNLAR

Kocasinan Belediyesi’nin Plan Proje Müdürlüğü’nde sorunlar her geçen gün giderek artıyor.

19 Şubat 2020 Çarşamba 09:27
Bu haber 572 kez okundu
KOCASİNAN İMAR’DA BİTMEYEN SORUNLAR
Haberici -->
Kocasinan Belediyesi’nin Plan Proje Müdürlüğü’nde sorunlar her geçen gün giderek artıyor. Yetkililerin plan bölümü ile ilgili sorunları çözmeye gelen vatandaşlara kötü ve katı davranışları isyan noktasına getirdi. Vatandaşlar, plan ve proje müdürlüğündeki yanlışlıklar nedeniyle çözüm bulamazken, çözüm adresi olan isimlerin vurdumduymazlığı ise çileden çıkarıyor. İmar Komisyon Başkanı Cengiz Ekici hakkındaki iddialar ise plan ve proje müdürlüğündeki sıkıntıların bir parçası olarak görülüyor.

Kocasinan Belediyesi’ndeki imar sıkıntısı gün yüzüne çıkmış durumda. Vatandaşların çözüm için gittiği Plan Proje Müdürlüğü’nde yetkililerin tutum ve davranışlarından bezdiği iddia ediliyor. Plan ve proje konusuyla ilgilenen mühendislerin bile zaman zaman isyan ettiği de konuşuluyor. Bu konuda en son Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Bölge Temsilcisi Taylan Öztürk, Kocasinan Belediyesi Plan Proje Müdürlüğü’nde yapılacak işlemlerin çözüm odaklı olmak yerine kişisel ve duygusal fikirlerin beyan edildiğini belirtti. Öztürk, “Vatandaşa ve üyelerimize yönelik bazen fevri tutumların sergilendiği, yerine göre inisiyatif alınmaksızın süreçlerin çözümcül yürütülmediği şeklindedir” diye isyanını dile getirmişti.

PLAN VE PROJE MÜDÜRLÜĞÜ’NDE NELER OLUYOR

Plan Proje Müdürlüğü’nde sıkıntıların artmasının ardından kimsenin çözüm noktasında harekete geçmemesi ‘Bu müdürlükte neler oluyor’ sorusunu akıllara getiriyor. Başkan Yardımcısı Ali Bulu bünyesinde bulunan bu müdürlükte müdür Nuh Mehmet Alparslan’ın değil İmar Komisyonu Başkanı Cengiz Ekici’nin sözü geçtiği iddia ediliyor. Hatta Komisyon başkanı olan Ekici için belediyede özel bir odada tahsil edildiği de ileri sürülüyor. İddialara göre Ekici’nin yetkisi olmayan bir yakınına iş verdiği iddia ediliyor. İddialar arasında yetkisiz firmanın başka bir kişinin yetkisini kullanarak belediyede iş yaptığı da ileri sürülüyor. Plan Proje Müdürlüğü’nde bu iddialar ve rahatsızlıklar ayyuka çıkmışken Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ın nasıl bir önlem alacağı da merak konusu olmaya başladı.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV