banner87
20 Şubat 2019 Çarşamba

KOCASİNAN KUŞLARI UNUTMADI

Ahmet Çolakbayrakdar, öğrencilerle birlikte onların yaptıkları kuş evlerini Kosova Parkı’nın içindeki ağaçlara yerleştirdi.

07 Nisan 2018 Cumartesi 20:33
Bu haber 478 kez okundu
KOCASİNAN KUŞLARI UNUTMADI
Haberici -->

Çevreye ve doğaya gösterdiği hassasiyetiyle dikkat çeken Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, öğrencilerle birlikte onların yaptıkları kuş evlerini Kosova Parkı’nın içindeki ağaçlara yerleştirdi.

Hayata geçirdiği projelerle sosyal belediyecilikte örnek olan Kocasinan Belediyesi, ilçenin muhtelif yerlerine beslenme noktaları ve kuş evleri yerleştirmeye devam ediyor.

Kocasinan Belediyesi’nin doğada bulunan sokak hayvanları ve diğer canlılar için yaptığı çalışmalara öğrencilerden destek geldi. Bahçeşehir Okulları’nda eğitim gören öğrenciler, Beceri Geliştirme Modülü kapsamında yaptıkları İnovasyon Dersi ürünü olan kuş evlerini Kocasinan Belediyesi’ne hediye etti. Öğrencilerin yaptıkları kuş evleri, belediye ekipleri tarafından Erkilet Mahallesi’ndeki Kosova Parkı’nın içindeki ağaçların dallarına asıldı.

Çevreye ve ekolojik dengenin sürdürülebilirliğine katkıda bulunan eğitim kurumunu ve öğrencileri tebrik eden Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Ekolojik dengenin ve şehrimizin doğal güzelliklerinin korunması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Hoşgörü diyarı Kayseri’mizde yaptığımız hizmetlerle tüm canlıların Kocasinan’da değerli olduğunu gösteriyoruz. Bu kapsamda gençlerimizin doğaya karşı bir sorumluluk içerisinde yapmış oldukları çalışmadan dolayı hem gençlerimizi hem de okul yönetimini tebrik ediyorum. İnşallah bu ve buna benzer çalışmalar daha yaygın hale gelir. Özellikle her hafta düzenlediğimiz ağaç dikme etkinliklerinde çocuklarımızla bir arada oluyoruz. Amacımız, çocuklarımızın kendi çevrelerini kendilerinin inşa etmesidir” ifadelerini kullandı.

Kayseri Bahçeşehir Lisesi Müdürü Kasım Uğur ise her zaman eğitime vermiş olduğu desteklerden dolayı Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV