banner167
banner182
12 Haziran 2021 Cumartesi

KOCASİNAN TÜRKİYE’YE TANITILDI

Kocasinan’ın güzellikleri ve ilçeye yapılan yatırımlar, Türk Halk Müziği’nin ünlü isimlerinden Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla Gündüz Gece Programı’nda 3 farklı bölümle tanıtıldı.

22 Ekim 2018 Pazartesi 17:07
Bu haber 483 kez okundu
KOCASİNAN TÜRKİYE’YE TANITILDI
Haberici -->
Kocasinan’ın güzellikleri ve ilçeye yapılan yatırımlar, Türk Halk Müziği’nin ünlü isimlerinden Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla Gündüz Gece Programı’nda 3 farklı bölümle tanıtıldı.

Kanal 7 ekranlarında Kocasinan’ın kültürel, tarihi ve doğal güzellikleri ile yemek kültürü ve Kocasinan Akademi tesislerinin tanıtıldığı program yoğun beğeni topladı. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ın da röportaj verdiği programda, özellikle Akademi Tesislerinde verilen kurslar sayesinde kursiyerlerin el emeği ürünleri ile ev ekonomisine katkı sunmaları dikkat çekildi.

İlçenin farklı bölgelerinde çekimlerin gerçekleştirildiği program, Kürşat’ın kendine has sunumuyla ve Kocasinanlı vatandaşlarının eşsiz sohbetiyle renklendi. İlk olarak Yemlihalılar ile söyleşiler yapıp, Yamula Patlıcanı’ndan karnıyarık ve reçel tarifi alan Kürşat, güveçte yaprak dolması, kuzu çevirme, turşu, katmer gibi lezzetleri de tanıttı. Çobanlar ile birlikte koyun güden Kürşat, ayçiçek tarlasında yapılan hasata da eşlik ederek renkli görüntüler oluşturdu. Tarihe beşiklik eden Kültepe’nin de tanıtıldığı program, herkesin sevgisini kazanan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ın samimi sohbetiyle renklendi. Kürşat ve ekibini, kadim şehrin kadim ilçesinde ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, “Kayseri, tarihte İpek Yolu’nun merkezinde yer almış ve Ticaretin Beşiği olan bir şehirdir. Tarihe beşiklik eden Kültepe, Kaniş-Karum’un bulunduğu yer, Kocasinan sınırları içerisindedir. Birçok tabiat güzellikleri ve kültürel zenginliklerini içinde barındıran ilçemizde, özellikle belediyemizin ismini taşıdığı Mimar Sinan’ın bütün Avrupa’da yaptığı eserler günümüze kadar ulaşmıştır. Bu vesileyle zengin ve köklü bir tarihi geçmişe sahip olan Kocasinanımızın milli ve manevi değerlerini, kültür, sanat ve turizm gibi faaliyetlerimizle gelecek nesillere aktarmak için yoğun gayret gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.

Kocasinan’ı her yönüyle ekrana taşıyan Gündüz Gece Programı, Kocasinan Akademi tesislerinin tanıtımıyla devam etti. Kayseri şivesiyle programa renk katan Kürşat, özellikle Dolgu Bebek Yapımı kursuna katılarak, el emeği göz nuru ürünleri ortaya çıkaran Anadolu kadınlarıyla neşeli sohbetler gerçekleştirdi. Ardından General Emir Havacılık ve Uzay Bilimleri Teknoloji Merkezi’nde eğitmenlerden bilgi alan Kürşat, gençlerin drone gibi insansız hava araçları çalışmalarına hayran kaldı.

Kanal 7 Televizyonunda Kocasinan’ı her yönüyle ekrana taşıyan Gündüz Gece Programı, 3 farklı bölümle yoğun beğeni topladı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV