banner87
24 Nisan 2019 Çarşamba

KOCASİNAN’A 36 MİLYON LİRA GELİR

Kocasinan Belediyesi taşınmaz ihalesinden toplam 36 Milyon 325 bin lira gelir elde etti.

09 Ağustos 2018 Perşembe 07:42
Bu haber 324 kez okundu
KOCASİNAN’A 36 MİLYON LİRA GELİR
Haberici -->

Kocasinan Belediyesine ait taşınmazların satışına dair günlerdir haberi yapılan ihaleler gerçekleştirildi. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar yönetiminde, meclis salonunda yapılan ihalelere ilgi yoğun oldu.

“Hayırlı olsun” dilekleriyle ihaleyi açan Başkan Çolakbayrakdar ile katılımcılar arasında zaman zaman tatlı pazarlıkların da yaşandığı ihaleler, renkli görüntülere sahne oldu.

Encümen huzurunda açık arttırma ve kapalı teklif usulüyle gerçekleştirilen ihalelerde, Yenidoğan Mahallesi’nde konut ve ticaret alanı ile Sümer Mahallesi Adliye karşısındaki 1 adet ticaret alanı olmak üzere toplam 8 taşınmaz satışa sunuldu. İhalede gerçek ve tüzel kişi olmak üzere 8 katılımcı hazır bulundu.

İhale sonucu kısa bir açıklama yapan Başkan Çolakbayrakdar, ihaleye gösterilen ilginin memnuniyet verici olduğunu belirterek, “Yeni Kocasinan´da mekan sahibi olan vatandaşlarımıza hayırlı olsun diyorum. İhalelerden elde ettiğimiz gelir, daha iyi ve daha kaliteli hizmetler olarak vatandaşlarımıza geri dönüyor. Elde edilen her kuruş Kocasinan sakinlerinin yaşam kalitesinin artmasına ve ilçenin aynı zamanda ülkemizin ekonomisinin büyümesine de vesile olacaktır. Daha temiz, daha yeşil, daha modern ve daha yaşanabilir bir ilçe sunmak ve yeni Kayseri'yi Kocasinan'da kurmak için aralıksız çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz. Bu vesileyle hem Kocasinan sakinlerine hem de taşınmazı alan vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Kocasinan Belediyesi taşınmaz ihalesinden toplam 36 Milyon 325 bin lira gelir elde etti. Ayrıca Yenidoğan Mahallesi’ndeki 1 parselin satışı ise 15 gün içerisinde sonuçlandırılmak üzere pazarlığa bırakıldı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV