banner153
01 Aralık 2020 Salı

KOCASİNAN’A SATIŞTAN 13 MİLYON LİRA GELİR

Kocasinan Belediyesi, 17 taşınmaz için düzenlenen ihalelerde toplam 12 Milyon 954 bin 500 Türk Lirası gelir elde etti.

29 Ağustos 2019 Perşembe 09:32
Bu haber 218 kez okundu
KOCASİNAN’A SATIŞTAN 13 MİLYON LİRA GELİR
Haberici -->
Kocasinan Belediyesi, 17 taşınmaz için düzenlenen ihalelerde toplam 12 Milyon 954 bin 500 Türk Lirası gelir elde etti.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yönetiminde Yeni Kocasinan’a önemli yatırımların finansmanı olarak görülen ihaleler gerçekleştirildi. “Hayırlı olsun” dilekleriyle açılış yapan Başkan Çolakbayrakdar ile katılımcılar arasında zaman zaman tatlı pazarlıkların da yaşandığı ihaleler, renkli görüntülere sahne oldu.

Belediye Meclis salonunda encümen huzurunda açık artırma ve kapalı teklif usulüyle gerçekleştirilen ihalelerde, Mevlana Mahallesinde 4 adet dükkan,  Erkilet Dere, General Emir, Pervane ve Ziya Gökalp Mahallesinde toplam 5 adet konut alanı, Cırgalan Mahallesi’nde 6 adet daire, Yenidoğan Mahallesi’nde konut alanı ile konut ve ticaret alanı olmak üzere toplam 17 taşınmaz satışa sunuldu.

Yapılan yatırımlarla Kocasinan’ın daha çok değerlendiğini ifade eden Başkan Çolakbayrakdar, hizmetlerle ilçe sakinlerinin refah düzeyinin ve yaşam kalitesinin daha da artırılması için gayret ettiklerini söyledi. Başkan Çolakbayrakdar, şunları söyledi; “Bölgemizin ve şehrimizin kalkınması, Kocasinan’ımızın daha da güzelleşmesi için gayret gösteriyoruz. Yeni Kocasinan´da mekan sahibi olan vatandaşlarımıza hayırlı olsun diyorum. İhalelerden elde ettiğimiz gelir daha iyi ve daha kaliteli hizmetler olarak vatandaşlarımıza geri dönüyor. Elde edilen her kuruş, Kocasinan sakinlerinin yaşam kalitesinin artmasına ve ilçenin aynı zamanda ülkemizin ekonomisinin büyümesine de katkı sağlayacaktır. Bu vesileyle hem Kocasinan sakinlerine hem de taşınmazları alan vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun.”

Kocasinan Belediyesi, ihalelerde toplam 12 Milyon 954 bin 500 Türk Lirası gelir elde etti. Ayrıca Kocasinan Belediyesi'ne ait ilçenin farklı noktalarında bulunan sosyal konutlar ve sosyal konut arsalarının satışı ise bir hafta içerisinde sonuçlandırılmak üzere pazarlığa bırakıldı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV