banner167
banner182
19 Haziran 2021 Cumartesi

KOCASİNANDA KADIN DAYANIŞMASI

Hayata geçirdiği projelerle Türkiye’ye örnek olan Kocasinan Belediyesi, sessiz sedasız sürdürdüğü “Bugün Sizdeyiz” projesi ile yine örnek bir çalışmaya imza atıyor.

16 Ekim 2018 Salı 09:47
Bu haber 461 kez okundu
KOCASİNANDA KADIN DAYANIŞMASI
Haberici -->
Hayata geçirdiği projelerle Türkiye’ye örnek olan Kocasinan Belediyesi, sessiz sedasız sürdürdüğü “Bugün Sizdeyiz” projesi ile yine örnek bir çalışmaya imza atıyor.

Proje kapsamında, her hafta farklı mahallede bir eve konuk olan Kocasinan Belediyesi’nin kadın çalışanları, mahallelerin ihtiyaçlarını kadınlardan dinliyor. Proje kapsamında 100. ev ziyareti gerçekleştirildi. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ın eşi Fatma Çolakbayrakdar da 100. ev ziyaretine katılarak ev sahiplerine hoş bir sürpriz yaptı.

Yaptığı hizmetler sayesinde vatandaşlarla gönül bağı kuran Kocasinan Belediyesi, Kocasinanlılara hizmet götürmek için çalmadık kapı bırakmıyor. Belediyede 4 farklı birimde kadın çalışanlardan oluşan bir ekip, her hafta farklı bir eve konuk olarak burada kadınlarla bir araya geliyor. Mahallenin ihtiyaçlarını, sıkıntılarını kadınlardan dinliyor. Fırsat buldukça Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ın eşi Fatma Çolakbayrakdar’ın da katıldığı projede Belediye çalışanları, kadınların şikayetlerini, taleplerini not alarak, mahallenin sıkıntılarını en kısa sürede çözüme kavuşturuyor.

100. ev ziyaretini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Fatma Çolakbayrakdar, “ ‘Bugün Sizdeyiz’ projemizle 100. eve konuk olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Eşim Ahmet Bey, Kocasinan Belediyesi’nin eksiklerini, vatandaşlarımızın isteklerini birebir sizlerden duymak için bu projeyi oluşturdu. Hanımlarımız; çocukların, komşuların, apartmanın, mahallenin, ilçenin tüm eksiklerinin farkındalar. Vatandaşlarımızın İsteklerini, eksiklerini birebir duyup sonuca ulaştırmak bizleri de mutlu ediyor. Çok şükür şimdiye kadar da hiç ters bir dönüş almadık hep güzel sonuçlarla döndük. 100. ev ziyaretimizle yine mahallelerimizin eksiklerini, ihtiyaçlarını gidermek için gayret sarf ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Gittikleri eve eli boş gitmeyen ekip, ev sahibini yormamak için ikramlıklarını da beraberinde götürüyor. Öte yandan ev ziyaretlerinde, çölyak hastalarına yönelik gıda yardımları, ikinci el eşya mağazası, yeni doğan bebek seti gibi belediyenin yaptığı hizmetlerde anlatılarak bu tür imkanlardan herkesin haberdar olup yararlanması sağlanıyor.Ayrıca Kocasinan Belediyesi’ne ve ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına ulaşacakları numaraların ve sosyal medya hesaplarının yer aldığı broşürler dağıtılarak, bu sayede en ufak bir sıkıntıda, ilgili birimlere kolayca ulaşılması amaçlanıyor. Sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın da yaşandığı ev ziyaretlerinde kadınlar, mahallelerinde bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşları, evlerine gelen yetkililere bildirerek belediyenin sunduğu hizmetlerden onların da yararlanmasını sağlıyor. Belediye çalışanları aynı zamanda geri dönüşüm uygulamaları hakkında da bilgiler vererek vatandaşları bilinçlendiriyor.

İlçede yaşayan vatandaşlar, Kocasinan Belediyesi’nin bu uygulaması sayesinde, mahallelerindeki ihtiyaçlarının hemen giderildiğini ve belediyenin yaptığı hizmetlerden haberdar olup yararlandıklarını söyleyerek, böyle güzel bir projeyi hayata geçirdiği için Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’a teşekkür ettiler.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV