banner87
banner151
21 Ocak 2019 Pazartesi

KOCASİNAN’DA ULAŞIMA YENİ BİR SOLUK

Osman Kavuncu Bulvarı İle Bekir Yıldız Bulvarını birbirine bağlayacak olan alanda köhne yapıları yıkıyor.

23 Mayıs 2018 Çarşamba 10:40
Bu haber 516 kez okundu
KOCASİNAN’DA ULAŞIMA YENİ BİR SOLUK
Haberici -->

Kocasinan Belediyesi, Ziyagökalp Mahallesi’nde kentsel dönüşüm kapsamında Osman Kavuncu Bulvarı İle Bekir Yıldız Bulvarını birbirine bağlayacak olan alanda köhne yapıları yıkıyor.

Çalışmaları kontrol eden Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, dönüşüm sayesinde iki bulvarı birbirine bağlayarak, ulaşıma yeni bir soluk kazandıracaklarını vurguladı.

Ziyagökalp Mahallesi’nde 300 bin metrekare alan içerisinde kentsel dönüşüm olduğunu belirten Başkan Çolakbayrakdar, “Geçtiğimiz haftalarda anahtar teslim törenini gerçekleştirdiğimiz Ziyagökalp Mahallemizde, yıkım çalışmalarımıza devam ediyoruz.  Dönüşümde önceliğimiz mülkiyet sahiplerinin rızasını almak. Bu şekilde modern şehir için gerekli olan yapıları yaparken eski köhne binaları mülkiyet sahiplerinin rızasını alarak, yıkmaya devam ediyoruz. Bir yandan da burada yaşayan hemşehrilerimizi modern evlerine kavuşturuyoruz. Mülkiyet sahiplerinin yeni evlerine taşınmasıyla birlikte buradaki imarsız evler yıkılacak. Dicle Caddesi’nin devamı olan Osman Kavuncu Bulvarı ile Bekir Yıldız Bulvarını birbirine bağlayan kısım tamamlanarak, yeni bir aks ile kesintisiz bir ulaşım sağlayacağız. Kentsel dönüşümle şehre kazandıracağımız yeni aks, ulaşımda Kayseri’ye yeni bir soluk katacak. Hemşehrilerim, en kısa zamanda buradaki değişimi ve dönüşümü görecek. Şimdiden yapılan çalışmalar hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Yapılan hizmetlerle ilçe sakinlerinin yaşam kalitesinin daha da yükselmesini sağlayacaklarını sözlerine ekleyen Başkan Çolakbayrakdar, incelemelerinin ardından bölge esnafını da ziyaret ederek, hal hatır sordu. 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV