banner153
04 Haziran 2020 Perşembe

KOCASİNAN’DAN BİR İLK

Kocasinan Belediyesi, kaynağından ayrıştırılmış ambalaj atıkları ile evsel atıkları aynı anda toplama özelliğine sahip ve Türkiye’de ilk olan ikili toplama sistemli aracı filosuna ekledi.

23 Mayıs 2020 Cumartesi 03:32
Bu haber 201 kez okundu
KOCASİNAN’DAN BİR İLK
Haberici -->

Kocasinan Belediyesi, kaynağından ayrıştırılmış ambalaj atıkları ile evsel atıkları aynı anda toplama özelliğine sahip ve Türkiye’de ilk olan ikili toplama sistemli aracı filosuna ekledi. Sıfır Atık Projesi kapsamında geri dönüşüme katkı sağlaması amaçlanan aracın tanıtımını, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar yaptı. Türkiye’de ilk defa Kocasinan’da vatandaşlara hizmet edeceğini belirten Başkan Çolakbayrakdar, “Rutin belediyecilik faaliyetlerine kattığımız farklı çalışmalar, Türkiye’deki birçok belediye tarafından takıp edilmekte ve örnek alınmaktadır. Bu şehrimiz adına gurur vericidir” dedi.

Oymaağaç Mahallesi’ndeki belediye atölyesinde aracın tanıtımını yapan Başkan Çolakbayrakdar, daha temiz ve daha çevreci bir Kocasinan için çalıştıklarına işaret ederek; “Kocasinan Belediyesi’nin hizmet filosuna yeni araçlarımızı dahil ettik. Sıfır Atık Projesi kapsamında geri dönüşüme katkı sağlayacak olan yeni araç, Türkiye’deki diğer araçlardan farklı olarak kaynağından ayrıştırılmış ambalaj atıklarını yerinde toplayan ikili toplama sistemine sahiptir. Türkiye’de ilk defa; Kayseri ve Kocasinan’ın yollarında hemşehrilerimize hizmet edecek olan araca, benzeri araçları daha fazlaca hem Kocasinan’da hem de Türkiye’nin illerinde görmeye başlayacaksınız. Bu aracın özelliği, kaynağından ayrılmış olan geri dönüşüm atıklarının ayrı ayrı toplanabilmesine olanak sağlamasıdır. Birden fazla haznesiyle ürünler ayrıştırılmış vaziyette toplanacak. Ayrıca bu araçta farklı olarak pil atıklarını kaynağından ayrıştırılmış olarak toplayacağız. Diğer bir yandan ise evsel yağ atıklarını bu araçla ayrı bir şekilde toplayarak, çevrenin korunmasına katkı sağlayacağız. Daha önce evlerde topladığımız geri dönüşüm ürünlerini çöplerden ayrıştırıp, topluyorduk. Ama Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın muhterem eşi Sayın Emine Erdoğan’ın himayelerinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen ‘Sıfır Atık Projesi’ne tam destek veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Sıfır Atık Projesi kapsamında geri dönüşüme katkı sağlayacak olan son teknolojik donanıma sahip araç, ikili toplama sistemi ve fonksiyonel özellikleriyle dikkat çekiyor. ‘Güzel bir gelecek geri dönüşümle gelecek’ mesajıyla ve farklı tasarımıyla göz dolduran araç, zamandan ve maliyetten de tasarruf sağlayacak.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV