banner87
20 Mart 2019 Çarşamba

KOCASİNAN’DAN EĞİTİME BÜYÜK TESİS

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, hem eğitim faaliyetlerinin hem de sportif etkinliklerin yapıldığı büyük bir tesisi ilçelerine kazandırdıklarını belirtti.

14 Nisan 2018 Cumartesi 07:28
Bu haber 453 kez okundu
KOCASİNAN’DAN EĞİTİME BÜYÜK TESİS
Haberici -->

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, hem eğitim faaliyetlerinin hem de sportif etkinliklerin yapıldığı büyük bir tesisi ilçelerine kazandırdıklarını belirtti. Başkan, tesisin bugün düzenlenecek törenle açılacağını söyledi.

Kocasinan Belediyesi, inşaat çalışmasını tamamlayıp bir süre önce hizmete başlattığı Kocasinan Akademi Mimarsinan tesisinin açılış törenine hazırlanıyor. Başkan Ahmet Çolakbayrakdar, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katılımıyla, 14 Nisan Cumartesi saat 13.30’da gerçekleştirilecek olan tesisin açılışına tüm Kayserilileri davet etti.

Kocasinan’a yeni yaşam alanları kazandırdıklarına dikkat çeken Başkan Çolakbayrakdar, “Kocasinan Belediyesi olarak sosyal belediyecilik adına daha güzel hizmetler verebilmek için yeni tesisler inşa edip hizmete sunuyoruz. Bunlardan biri olan ve Mimarsinan Mahallesi’nde yer alan Kocasinan Akademi tesisimiz, 1 Ocak 2018 tarihinde bölge sakinlerine hizmet vermeye başladı. Hem eğitim faaliyetlerinin hem de sportif etkinliklerin yapıldığı büyük bir tesisi, ilçemize kazandırdık. Türkiye’ye örnek teşkil eden tesisimizin içerisinde; vatandaşlarımızın dinlenmeleri için kafeteryalar, daha sağlıklı yaşamaları için havuz ve fitness salonları bulunuyor. Ayrıca teknolojiyle donatılmış modern dersliklerin yer aldığı tesisimizde dünya standartlarında hizmet veriyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki’nin katılımıyla 14 Nisan Cumartesi saat 13.30’da Kocasinan Akademi Mimarsinan tesisin resmi açılışını gerçekleştireceğiz. Tüm hemşehrilerimi törenimize davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kocasinan Akademi Mimarsinan tesisinde 7 kurs sınıfında 12 farklı branşta ücretsiz eğitim hizmeti verilirken; kurslardan şuana kadar 342 kişi faydalandı. Sporda ise, havuz kısmında bin 683, fitnessda 981 üye hizmet alındı. Ayrıca farklı zamanlarda 270 çocuk, ücretsiz kreş hizmeti almaktadır. Ayrıca Okuma-Yazma, Diksiyon, Kişisel Gelişim ve Liderlik, Örgü, İğne Oyası, Dekoratif Ev Tekstil, 3-6 Yaş Çocuk Eğitim ve Etkinlikleri, Evde Çocuk Bakımı, Kur-an-ı Kerim, Arapça ve Hasır Örme gibi kurslarda toplam 342 kursiyer eğitimden faydalanmıştır.

Öte yandan Kocasinan Akademi’nin 13 Şubat 2018 itibariyle hayata geçirdiği ‘Yüzün Hep Gülsün Projesi’ kapsamında 50 Otistik ve Dawn Sendromlu özel çocuğa fitness programı ile sportif faaliyetler gerçekleştirilmektedir.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV