banner167
02 Ağustos 2021 Pazartesi

KOCASİNAN’DAN KİTAP OKUMA PROJESİ

Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şubenin her yıl uyguladığı Bir Bilenle Bilge Nesil Kitap Okuma Projesine Kocasinan Belediyesi paydaş oldu.

01 Kasım 2018 Perşembe 09:51
Bu haber 639 kez okundu
KOCASİNAN’DAN KİTAP OKUMA PROJESİ
Haberici -->

Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şubenin her yıl uyguladığı Bir Bilenle Bilge Nesil Kitap Okuma Projesine Kocasinan Belediyesi paydaş oldu.

Sendika Başkanı Aydın Kalkan başkanlığındaki Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube Yönetim Kurulu üyeleri Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayraktar’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan bu yıl 2. sini düzenleyecekleri “Bir Bilenle Bilge Nesil Kitap Okuma Projesi”yle ilgili bilgi verdi.

Aydın Kalkan, Kocasinan Belediyemizle geçtiğimiz yıllarda okul bahçelerinin çocuklarımızın oyun alanı haline getirilmesi, kariyer günleri çerçevesinde Sayın başkanımızı sendikamızın Eğitim Gençlik ve Kültür merkezinde ağırlamak gibi kültürel etkinlikleri birlikte yaptık. Belediyemiz, okul bahçelerimizin düzenlenmesinde çok güzel çalışmalar yaptı. Gençlerimizin kültür ve değer kazanması amacıyla düzenlediğimiz kitap okuma yarışmasında Kocasinan Belediyemizin lise öğrencilerimizin yanında olmasını umut ediyoruz, ifadelerini kullandı.

Aydın kalkan, Kocasinan Akademi, Kocasinan’a farklı bir bakış açısı oluşturmuştur, İlkokulların tuvaletlerinin hijyenik temizliğinin Kocasinan belediyemiz tarafından yapılması, Semt Konaklarındaki kültürel çalışmalar, Erkilet Bölgesinde açılan general Emir uzay ve havacılık okulunun açılması Kocasinan belediyemizin eğitime ve kültüre olan katkıları arasındadır. Tüm bu çalışmalardan dolayı Kocasinan belediye başkanımıza teşekkür ediyoruz, ifadelerini kullandı.

Aydın Kalkan, Bilenle Bilge Nesil Kitap Okuma Projesi geçtiğimiz yıl 20 okulda 200 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirildi. Her okulda 10 öğrenci ve bir rehber öğretmen eşliğinde okuma ve okunan kitapla ilgili kompozisyon çalışmaları yapıldı. Her kitabın birin, ikinci ve üçüncüsüne altın ödülü verdik. Bu yıl bu projeyi tüm liselerimize ve tüm ilçelerimize götürmeyi planlıyoruz. Her ilçe Belediyemizin  kendi ilçelerindeki liselerinde okuyan öğrencilere destek olmalarını ve projeyi paydaş olarak birlikte yürütmek istiyoruz, dedi.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayraktar, her zaman eğitimin ve eğitimcinin yanında olduk. her zaman gençlerin yanında olduk, tercih çalışmalarından, Kocasinan Akademi kurslarından, sportif faaliyetlerden ve onlarca kültürel faaliyetten bahsedebiliriz. Biz de bu anlamlı okuma faaliyetine 50 adet bisikletle katılmak ve projeye destek olmak isteriz. Kocasinan ilçesinden projeye katılan liselerin dereceye giren öğrencilerine spor yapmaları için 50 adet bisiklet verelim ifadelerini kullandı.

 Aydın Kalkan Başkan Çolakbayrktar’a ilgi ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV