banner167
banner182
02 Aralık 2021 Perşembe

KOL KOLA YÜRÜMELİYİZ

İYİ Parti’nin Kocasinan Belediye Başkan Adayı Hasan Sami Özvarinli, Kocasinan için öfkeyi, kırılmış olmayı bir kenara bırakarak, ilçenin geleceğini inşa etme adına kol kola yürümek gerektiği çağrısında bulundu.

12 Mart 2019 Salı 10:09
Bu haber 539 kez okundu
KOL KOLA YÜRÜMELİYİZ
Haberici -->
İYİ Parti’nin Kocasinan Belediye Başkan Adayı Hasan Sami Özvarinli, Kocasinan için öfkeyi, kırılmış olmayı bir kenara bırakarak, ilçenin geleceğini inşa etme adına kol kola yürümek gerektiği çağrısında bulundu.

İYİ Partili Hasan Sami Özvarinli, 31 Mart Yerel Seçim çalışmalarını Karpuzatan hobi bahçesini gezerek, Oruçreis, Zümrüt ve Buğdaylı Mahallilerinde ev toplantılarına, Doğu Türkistanlılar Derneği ziyaretinin ardından Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dursun Ataş’ın Eskişehir Bağları Danişment Gazi mahallesindeki seçim ofisinin açılışına katılarak devam etti.

Vatandaşları ziyaret toplantısında konuşan İYİ Parti’nin Kocasinan Belediye Başkan adayı Hasan Sami Özvarinli, “Bu yerel yönetimindeki sorumluluk hepimizindir. Hiç kimse basit sebeplerden dolayı uzak durmasın, oturduğu yerden ayağa kalkmalı, ayrışmamalı, bütünleşmeli ve birleşmelidir. Buradan çağrımdır. Bir an kırılmış, öfkelenmiş olabilirler. Bu yerel seçim ihtiyaç seçimidir. Türkiye’nin moral seçimidir. Sadece Kayseri ittifakı değil, Türkiye’nin ittifakı için milletçe farklı bir görüşe, farklı bir yönelişe yürümek için başka bir yerel seçimdir. Bugün itibariyle ben Kocasinan’dan çağrı yapıyorum. Zaman geç değildir, arkadaşlarımızın bir kez daha düşünüp, yol ayrımında değil, yol birliğinde buluşmalılar. 31 Mart’ta kol kola yürümeliyiz. Birleşerek yürümeliyiz. Aksi takdirde bu sadece siyasal bir süreç değil, toplumsal bir süreç olduğunu halkın süreci tüm vicdanı ve ahlakıyla takip ettiğini görüyorum. Bu duyurumu bu ikazımı duyacaklarını düşünüyorum. Eğer bunu dikkate alırlarsa mutlu olurum. Almazlarsa bizimle bir hesapları yok ama millete mutlaka hesap verirler” dedi.

Yerel seçimi kazanacaklarını ifade ederek konuşmasını sürdüren Özvarinli, “Umudumu ve kazanacağımıza olan inancımı kelimelere sığdıramayacağım kadar yüksek olduğunu ifade etmek istiyorum. 31 Mart’ta biz kazanacağız. 31 Mart’ta sizin tahmin edemeyeceğiniz oranla kazanacağız. Yeni bir başlangıcı ve süreci bu ilçede var edeceğiz. Sorumluluk sahibiyiz, bir güne çok çalışacağız, ama esas başarıyı 5 yılda topluma barışı ve huzuru getirerek bu ilçeye yeni bir dönemi, yerel yönetimde değişimi getireceğiz” ifadesini kullandı.

Özvarinli, “Tarımsal üretim ve arz güvenliğini destekleyen politikalar ile çevre ve doğal kaynakların sürdürebilirliği ilkesine bağlı olarak ortak şehirlerdeki üretimin yönlendirilmesi sağlanacak. Eğitimler, örgütlenme destekleri, altyapı iyileştirmeleri, takım teminleri gibi yöntemlerle yerel kaynakların kullanılmasının teşviki ve kırsal kalkınmaya ön ayak olmasını sağlayacağız. Tarım-sanayi entegrasyonuyla kırsal alanda yaşayanların gelirlerinin çeşitlendirilmesi ve istihdam yaratılarak refah düzeyinin yükseltilmesine yönelik faaliyetlerin sağlanmasını yapacağız. Gelir getirici projeler ile ekonomisi tarıma dayalı ülkelerde bilhassa kırsal kalkınma alanında, Bölgenin yerel yapısıyla uyumlu, üretilen ürün veya hizmetin yöresel satış ve pazarlama imkânının bulunması yâda daha ileri seviyede olmasını hedefliyoruz ve bunu mutlaka gerçekleştireceğiz. Çünkü Kocasinan’ımız bu haliyle devam edemez, etmemeli. Hep birlikte sahip çıkarak ilçemizi mutlaka ayağa kaldırmak zorunayız” şeklinde konuştu.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV