banner203
31 Mart 2023 Cuma

KÖPEK BALIĞI SUCUK OLDU!

Afyon’la sucuk, Bulgaristan’la da pastırma polemiğine maruz kalan Kayserili üreticinin canını sıkacak bir haber de Bursa’dan geldi:

19 Aralık 2012 Çarşamba 15:07
Bu haber 2789 kez okundu
KÖPEK BALIĞI SUCUK OLDU!
Haberici -->

Çanakkale Boğazı’nda 2 hafta önce yakalanan 2 metre 70 santimetre uzunluğundaki 77 kilo ağırlındaki köpek balığı, sergilendikten sonra sucuk haline getirildi. 

Bursa’da bir işletmeci köpek balığından sucuk yaptı. 2 hafta ağları yırtan ve güçlükle yakalanan köpek balığı, tarihi Kayhan Çarşısı’ndaki Bedir balıkçısında sergilendikten sonra sucuk haline getirilerek satışına başlandı. Satışa başlanılan sucuklara vatandaşlar rağbet gösterirken, sucukların çoğunun tükendiği öğrenildi. Restoran işletmecisi Deniz Ünlütürk, sucuğun yarısından sucuk yaptığını ve 25 kangal sucuk elde ettiğini belirterek, kilosunu 40 TL’den sattıklarını söyledi.

Yaklaşık 2 hafta önce balığın yakalandığını ifade eden Ünlütürk, “Halkımıza sergiledik. Etinden satışlarımız başladı. Şuanda şiş olarak satışa yapıyoruz. Kayserili olduğumuz için içimizde sucuk kültürü var. Bunun için sucuk yapmak istedik. Vatandaşlar köpek balığı sucuğuna ilgi gösteriyor. Sucuklar tükenmek üzere. Elimizde kısıtlı olarak kaldı. Lezzet anlamında diğer sucuklarla fark yok. Balıketi biraz farklı olduğu için gayet lezzetli oldu” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler: Köpek BalığıSucuk
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV