banner87
22 Şubat 2019 Cuma

KORUYUCU AİLELER İFTARDA BULUŞTU

192 öksüz ve yetim çocuğa şefkat yuvası olan Koruyucu Aileler ile iftarda bir araya geldi.

26 Mayıs 2018 Cumartesi 03:36
Bu haber 367 kez okundu
KORUYUCU AİLELER İFTARDA BULUŞTU
Haberici -->
Vali Süleyman Kamçı ve eşi Ayşe Kamçı, Kayseri'deki 192 öksüz ve yetim çocuğa şefkat yuvası olan Koruyucu Aileler ile iftarda bir araya geldi.

Kayseri Valiliği tarafından düzenlenen iftar programına Vali Kamçı ve eşi Ayşe Kamçı başta olmak üzere Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile Yanında Destek Hizmetleri Daire Başkanı Hakkı Bilgiç, Vali Yardımcısı Ali Uslanmaz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Nevzat Özer ile sayıda davetli de hazır bulundu.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile Yanında Destek Hizmetleri Daire Başkanı Hakkı Bilgiç, programda yaptığı konuşmada, Bakanlık olarak koruyucu aile sayısını artırmayı hedeflediklerini belirterek, "Sizlerden bir talebimiz var; koruyucu ailelerimiz diğer koruyucu aileleri bizlere getiriyor. Bir apartmanda bakıyorsunuz komşusunu, kardeşini koruyucu aile yapmış. Dolayısıyla sizlerden koruyucu aile potansiyelimizi iyileştirmenizi istiyoruz. Koruyucu aile olabileceğini düşündüğünüz aileler var ise eğer onları davet edelim, İl Müdürlüğümüzdeki arkadaşlarımızla tanıştıralım ve koruyucu aile olmalarına vesile olalım" dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Nevzat Özer ise Kayseri'nin koruyucu aile sıralamasında Türkiye'nin üç büyük ilinden sonra ilk sırada yer aldığını ifade ederek, bu başarıda desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Vali Kamçı ve eşi Ayşe Kamçı’ya teşekkür etti.

İl Müdürü Nevzat Özer, Kayseri’nin koruyucu aile sıralamasında Türkiye’nin üç büyük ilinden sonra ilk sırada yer aldığını söyledi. İl Müdürü Nevzat Özer ise, 194 aile ve 219 çocukla Kayseri’nin koruyucu aile sıralamasında 4’üncü sırada olduğunu kaydetti. Kayseri olarak üç büyük ilden sonra ilk sırada yer almaktan onur duyduklarını dile getiren Özer, “ Kayseri olarak Türkiye’de 4’üncü sıradayız. Oldukça iyi bir durumdayız ve bu rakamı elimizden geldiğince hem nitelik hem nicelik olarak artırmaya çalışacağız. Gerek belediyeler, gerek kaymakamlıklarımız aracılığıyla koruyucu aile sayısını artırmak için oldukça geniş alanlarda eğitimler vermekteyiz. Halkımızı bilinçlendirmek ve koruyucu aile konusunda fark yaratmak için hızlı bir çalışma içerisine girdik” dedi.

Koruyucu ailelere emeklerinden dolayı teşekkür eden Özer, “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak, kurum odaklı yaklaşımdan ziyade aile odaklı yaklaşımı benimsemiş bir bakanlığız. Çocuklarımızı istediğimiz mekanlarda ne kadar güzel yerlere yerleştirirsek yerleştirelim bir çocuğun anavatanının ailesi olduğu düşüncesinden hareket ederek, aile yoksunluğu olan çocuklarımıza sizler yuvanızı açtınız. Sayın Bakanımız Fatma Betül Sayan Kaya Hanımefendinin deyişiyle, sofralarınıza bir tabak daha koydunuz. Bu anlamda şahsım, İl Müdürlüğüm ve Bakanlığım adına hepinize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Vali Kamçı, eşi Ayşe Kamçı ile birlikte koruyucu aileler ile tek tek ilgilenerek, günün anısına çocuklar ve aileleri ile birlikte fotoğraf çektirdi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV