banner153
05 Ağustos 2020 Çarşamba

KORUYUCU AİLELER VE ÇOCUKLAR YEMEKTE BULUŞTU

Vali aileler ve çocuklarla yakından ilgilendi

02 Aralık 2017 Cumartesi 10:15
Bu haber 758 kez okundu
KORUYUCU AİLELER VE ÇOCUKLAR YEMEKTE BULUŞTU
Haberici -->

Koruyucu aileler için düzenlenen yemek programında ailelerle çocuklar bir araya geldi. Vali Süleyman Kamçı ile eşi de yemeğe katılarak ailelerle sohbet etti.

Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığında düzenlenen yemeğe Vali Süleyman Kamçı ve eşi Ayşe Kamçı, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin kızları Elif Özhaseki Kemaloğlu ve Zeynep Özhaseki, Vali Yardımcısı Ali Uslanmaz’ın eşi Hayriye Uslanmaz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Nevzat Özer, koruyucu aileler ve çocuklar katıldı.

Oldukça sıcak bir ortamda başlayan yemekte Vali Kamçı ve eşi Ayşe Kamçı tek tek masaları dolanarak aileler ve çocuklarla yakından ilgilendi ve onlarla bir süre sohbet etti.

Koruyucu aile olmanın bir gönül işi olduğunu vurgulayan Vali Kamçı, çocuklara sıcak yuvalarını açan ve onlara anne-baba olan koruyucu ailelerin kendileri için her zaman özel bir anlam taşıdığını ifade etti.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Nevzat Özer, yemekte yaptığı konuşmada, Kayseri’deki “Koruyucu Aile” ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin öncülüğünde “Gönül Elçileri” projesi başlatılmıştır. “Gönül Elçisi” projesi ile illerde Vali Eşlerinin yürüttüğü Emine Erdoğan Hanımefendinin mihmandarlığında yapılan kampanya ile bugüne kadar 4526 ailemizin yanında 5494 çocuğumuz var. Kampanyamız devam ediyor “Evlerinizi, gönüllerinizi çocuklarımıza açın.” Koruyucu aile olarak çocuklarımızın da kazanacağı çok şey var. Çocuk Evlerinde çocuklarımız çok güzel yerleştiriliyor, maddi olarak ihtiyaçları yok, 5-6 çocuğumuz bir evde bakılıyor, spor yapıyorlar, enstrüman çalıyorlar her şey yerinde fakat bir aile sıcaklığı elbette ki yok. Sırf bunun için ben insanlara seslenmek istiyorum. Bakanımız Sayın Kaya’nın da ifade ettiği gibi ‘Sofranıza bir tabak daha koyarak bir yavrumuza Koruyucu Aile olabilirsiniz.”Sizlerden görev yapmış olduğunuz mercilerde “Koruyucu Aile Hizmetinin” yaygınlaştırılması için bize destek vermenizi istiyorum. En kalbi duygularımla siz değerli misafirlerimizi selamlıyor ve teşekkürlerimi sunuyorum.”

Vali Süleyman Kamçı ve eşi Ayşe Kamçı programın sonunda birlikte yemek yediği aileler ve çocuklarla günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner157