banner87
banner151
20 Ocak 2019 Pazar

KÖTÜ GİDİŞATA DUR DİYECEĞİZ

İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Hüseyin Tekin, önemli açıklamalarda bulundu

06 Mart 2018 Salı 07:19
Bu haber 541 kez okundu
KÖTÜ GİDİŞATA DUR DİYECEĞİZ
Haberici -->

İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Hüseyin Tekin, 11 Mart Pazar günü Genel Başkan Meral Akşener’i ağırlayacaklarını belirterek, bütün Kayserilileri İYİ Parti İl Kongresine davet etti.

Başkan Hüseyin Tekin, ülkede ekonomik birçok alandaki kötü gidişatın farkında olduklarını dile getirerek, “Türk insanı zor zamanları kendi feraseti ile aşmayı bilmiştir. İyilerin iktidarında bu kötü gidişata dur diyeceğiz” dedi.

Tüketerek ekonominin büyüyeceğini ama kalkınmanın olmayacağını anlatan Tekin, “Bir ülkenin ekonomisi, tüketerek, borçlanarak kalkınmaz. Üreterek kalkınma olur” diye konuştu.

Başkan, özelleştirme kapsamına alınan şeker fabrikaları ile ilgili konuşarak, “İyilerin iktidarında üretim esas alınacak. Tüketime yönelik yabancı şirketlerin arzuları doğrultusunda yapılan işlemlere izin verilmeyecek” dedi.

İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Hüseyin Tekin, bütün ilçe başkanları, il ve ilçe yönetimlerinin katılımı ile bir basın toplantısı düzenledi. İl binasında yapılan toplantıda kongre süreci ve ülke gündemi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan İl Başkanı Tekin, şunları söyledi:

“Kuruluş aşamasının tamamını yapmış olarak Türk halkının önüne çıkacağız. Teşkilatlanma ile birlikte başlayan parti kurma çalışmalarımız ilimizde de kongre sürecinin ardından artırarak devam edecek. Her ilçeye, her eve, her yere, her haneye ulaşarak iyi partimizi anlatacağız. 11 Mart 2018 günü yapılacak olan kongremize herkesi bekliyoruz. Bütün Kayseri halkımız davetlidir. Genel Başkanımız Meral Akşener, kongremize katılacaklardır.”

ŞEKER ÇİFTÇİYE AŞ, EKMEK DEMEKTİR

Ülke gündeminde olan şeker fabrikalarının özelleştirilmesiyle ilgili de değerlendirmede bulunan Başkan Tekin, “İYİ Parti üretimden yanadır. İYİParti cumhuriyetini temel kurumlarının yaşatılmasından yanadır. İYİParti şeker fabrikalarının önemini ekonomiye katkısı bilmektedir. Bu manada her şeker fabrikasının kendi bölgesine yaptığı katkısının farkındadır. Şeker üretim demektir. Çiftçiye aş, ekmek demektir. Nakliyeciye aş, ekmek demektir. Çıkarılan küspesinden hayvanlara yem demektir. Şeker İç Anadolu’da çok önemli bir tarım ürünüdür. Şeker fabrikalarının kapatılması ve gündeme gelmesiyle birlikte nişasta bazlı şekerlerin insan sağlığına zararlı olduğunu biliyoruz ve şeker fabrikalarının kapatılmasını İYİ Parti asla kabul etmiyor” diye konuştu.

ALPULLU ŞEKER FABRİKASINA GİDECEK

“Genel başkanımız 1 Nisan genel kongreden hemen sonra 7 Nisan da Alpullu Şeker Fabrikasında bütün teşkilatlarımızı toplayarak bu direnişe destek verecek” diyen Tekin, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“İyilerin iktidarında üretim esas alınılacak. Tüketime yönelik yabancı şirketlerin arzuları doğrultusunda yapılan işlemlere izin verilmeyecek. Şeker fabrikalarının özelleştirilmesini ve kapatılmasını doğru bulmuyoruz. Bununla ilgili mecliste ve sokakta vatandaşımızı bilgilendireceğiz. Bu fabrikaların bulunduğu konumda halihazırdaki durumu ile arsa rant kapısı olarak görülmesinin önüne geçeceğiz.”

KALKINAMAZSINIZ

Başkan Hüseyin Tekin, ekonomideki sıkıntılara değinerek, “İktidar öyle şeyler yapıyordu üretim adına ne varsa önüne geçiyor. Tüketerek ekonomiyi büyütebilirsiniz ama kalkınamazsınız. Bir ülke ekonomisi borçlanarak büyümez. Borçlanmanız ancak yeni borçlar bulunarak ikame edebilirsiniz. Ülke kesinlikle tüketime dayalı yöntemden vazgeçmelidir. Cumhuriyetin kuruluşundan 2003 yılına kadar, Adalet Kalkınma Partisinin iktidarına kadar olan toplam borcumuzun TL bazında 30 katı, dolar bazında da 10 katı borçlanma oldu. Buda yetmedi. Bu borçlanma Türkiye’nin ihtiyacını karşılamamış. İlave olarak cumhuriyetin bütün kurumlarının satışı yapıldı. 60 milyar dolarlık özelleştirmeden bir gelir var. Bunun karşılığında bize söylenen birincisi yol yaptık. İkincisi IMF borcunu ödedik. IMF borcu 23.5 milyar dolardır. 60 milyar dolardan çıkınca 40 milyar dolara yakın para kalır. Artıda 10 katıda borçlanmışsınız. Bu paranın nereye gittiği konusunda bir şey yok. Tüketim olarak doğru hedefler seçilmediği, iktidarın öngörülerinin olmadığı, bu borçlanmanın içinde olmayan Avrasya köprüsü,Osman Gazi,Yavuz Sultan Selim köprüleri, hava alanı ve asıl büyük borçlanma olacak şehir hastaneleri bir öngörü planlaması yapılmadan yapılan planlamalarını iki katı, üç katı borçla değerlendirmeler tutturulmadan ülke 10 kat borçlanmanın dışında ayrıca borçlandı. Vatandaşın üzerine yük yüklendi” dedi.

KÖTÜ GİDİŞATA DUR DİYECEĞİZ

“Umudumuzu kesmiyoruz. Türk insanı zor zamanları kendi feraseti ile aşmayı bilmiştir” diyen Başkan Tekin, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İyilerin iktidarında bu kötü gidişata dur diyeceğiz. Yeniden üretim ekonomisine dayalı bir sistem oturtacağız. Kısa sürede büyük Atatürk bize hedef olarak verdiği muasır medeniyet seviyesine ulaşacak. En önemlisi 20 yıldır gülmeyi unutan, mutluluğu unutan, huzuru refahı unutan, vatandaşlarımız İYİ Parti kendisini merkeze koymuş kollarını açmış ülkeyi seven her vatandaşımızı kendi çatısı altına davet etmiştir.”

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV