banner167
banner182
18 Ekim 2021 Pazartesi

KÖY MUHTARLARINDAN AKAY’A TEŞEKKÜR

Kayseri Merkez Bölgeye bağlı pancar üreten Köy muhtarları ve çiftçilerden Başkan Akay’a Kayseri Şeker Fabrikasının 65’nci Kampanyanın başarılı olmasından dolayı teşekkür ziyaretinde bulundular.

18 Aralık 2019 Çarşamba 06:58
Bu haber 371 kez okundu
KÖY MUHTARLARINDAN AKAY’A TEŞEKKÜR
Haberici -->
Kayseri Merkez Bölgeye bağlı pancar üreten Köy muhtarları ve çiftçilerden Başkan Akay’a Kayseri Şeker Fabrikasının 65’nci Kampanyanın başarılı olmasından dolayı teşekkür ziyaretinde bulundular.

Ziyarete, Mahzemin, Oymaağaç, Kalkancık, Karakimse, Kemer, Dadağı, Hırka, Kaş, Boğazköprü, Molu, Ebiç, Yemliha, Himmetdede, Yukarı Hasinli, Elmalı ve Yuvalı Muhtarları ile bir kısım çiftçi katıldı.

65’nci Kampanyadaki başarı nedeniyle  Pancar üretimi yapılan köy Muhtarlarının ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay; Kayseri Şeker’in her konudaki örnekliği çiftçisinin kendi kuruluşuna sahip çıkması hususunda da en açık bir şekilde yaşanıyor. Allah çiftçimize, işine ve fabrikasına zeval vermesin dedi. Başkan Akay, sözlerini şöyle sürdürdü; “Kayseri Şeker’in gerçek sahibi bu bölgenin merkez çiftçileri ve onları temsilen Köy muhtarlarımız kampanya döneminin sona ermesi ve yeni kampanya döneminin de hayırlı olması dilek ve temennileri ile zahmet edip geldikleri için kendilerine teşekkür ediyorum

Ziyaret esnasında özellikle Kayseri Merkez köylerindeki çiftçilerimize nasıl katkılar, nasıl imkanlar sunabiliriz konusunda değerlendirmelerde bulunduk. Yeni dönem için proje çalışmalarımızdan özellikle Ziraat Bankası ile ortaklaşa geliştireceğimiz projeler hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Bu projelerimiz gerçekleşirse tüm bölgelerimizdeki çiftçilerimize yeni imkanlar sunma durumu ortaya çıkacaktır dedi.

Köy muhtarları adına konuşan Kalkancık Köyü Muhtarı Hacı Saygı: Kayseri Şeker’in bir çiftçi kuruluşu olduğunu dünyaya duyuran Hüseyin Akay Başkanımızı çiftçinin gelirini artırdığı ve Çiftçiye sahip çıktığı için Muhtarlarımız olarak teşekkür ziyaretinde bulunduk” dedi.

SARIOĞLAN ODA BAŞKANLARINDAN TEŞEKKÜR 

Kayseri Şeker’in 65 nci kampanya döneminde  çiftçilerin tarlalarındaki pancarları fabrikaya teslim etmesi sonrasında Sarıoğlan Esnaf Odası Başkanı Hacı Kuşat, Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Bahtiyar Yamanyaşat, Muhtarlar ve  Bölge çiftçileri olarak Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay’ı makamında ziyaret etti. Kampanya süresince gösterilen ilgi ve alakadan dolayı tüm Yönetim, çalışılanlar ve emeği geçenler adına Başkan Akay’a teşekkür ettiler.

Sarıoğlan heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay; Kayseri Şeker olarak başarılı bir kampanya dönemi idrak edip Kampanya dönemini kapatmak üzere olduğumuz bu günlerde kampanyanın kazasız, belasız ve güzel geçmesinden dolayı çiftçilerimiz memnuniyetlerini bizimle paylaşmak üzere teşrif etmişlerdir. Bu vesile ile 26-30 aralık tarihleri arasında 2019-2020 kampanya dönemi pancar bedellerinin ödeneceği müjdesini de kendilerine ilettik dedi.

Başkan Akay sözlerini şöyle sürdürdü; Biz çiftçilerimizin ihtiyaçlarını zamanında karşılama düşüncesinde olan bir kuruluşuz. Bizim önceliğimiz çiftçilerimizdir. Bunu bu şekilde yapıyor olmaktan mutluyuz ve karşılığını da görüyoruz. Türkiye’de Kayseri Şekerden başka hiçbir kuruluş kotasından fazla üretimi gerçekleştiremiyor. Bizim bu başarımız çiftçilerimizin bu işe inanmasından, güvenmesinden ve üretim için her türlü gayreti göstermesinden kaynaklanıyor. O nedenle biz bu çiftçilerimizle daha çok büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum dedi.

Sarıoğlan Esnaf Odası Başkanı  Hacı Kuşat; Sarıoğlan esnafı ve çiftçileri için Kayseri Şeker demek sıcak ve faizsiz para demektir Taşıyıcılar Kooperatifi  Başkanı Bahtiyar Yamanyaşat; Bizler nakliyecilerimiz ve çiftçilerimizle hep birlikteyiz Başkanımız ve yönetiminden çok memnunuz

Sarıoğlan Çiftçisi  Mustafa Atabaş da Kayseri Şeker demek mutluluk demektir. Çiftçilerimizin gözlerinden yansıyan mutluluk öncelikle bizleri memnun ediyor. Bu sayede Kayseri Şeker çiftçisinin mutluluğu ve gelir seviyesi yükselmektedir. Aynı zamanda  geleceğimizi emanet edeceğimiz genç çiftçilerimizin de işe sahiplenmeleri bizleri mutlu etmektedir.

Sarıoğlan genç çiftçilerinden Mustafa Cerit ve beraberindeki genç çiftçiler de Başkanımızın her zaman yanındayız dediler. Ziyaret esnasında Kayseri Pancar Kooperatifi denetim Kurulu üyelerinden Mehmet Güntay ve Genel Müdür yardımcılarından Kazım Duygulu da hazır bulundular.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV