banner167
banner182
01 Aralık 2021 Çarşamba

KRİZ İYİCE AĞIRLAŞIYOR

Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi Belediye Başkan Adayı Sema Karaoğlu, ekonomik krizin daha da ağırlaştığını söyledi. Karaoğlu, pazara gelen insanların ihtiyaçlarını alamadığını ve pazarcının da satış yapamadığını ifade etti.

07 Mart 2019 Perşembe 09:42
Bu haber 477 kez okundu
KRİZ İYİCE AĞIRLAŞIYOR
Haberici -->

Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi Belediye Başkan Adayı Sema Karaoğlu, ekonomik krizin daha da ağırlaştığını söyledi. Karaoğlu, pazara gelen insanların ihtiyaçlarını alamadığını ve pazarcının da satış yapamadığını ifade etti.

Seçim çalışmalarına aralıksız devam eden CHP Melikgazi Belediye Başkan Adayı Sema Karaoğlu, Yıldırım Beyazıt Mahallesindeki semt pazarını ziyaret etti. Alışveriş yapmak için çok az sayıda insanın uğradığı pazarda esnafın sorunlarını dinleyen Karaoğlu, üzüntüsünü gizleyemedi.

Pazarcı esnafı, iş yapamamaktan ve satamadıkları ürünleri çöpe atmak zorunda kaldıklarını belirterek, “Pazara gelen giden yok. Akşama kadar 100 kişi geliyor, biz 50 esnafız hepimizin tezgahı dolu. Bunları biz satmak için alıyoruz ama görüyorsunuz kimse yok! İnsanların alım gücü düştü. Fiyatla ateş pahası. Biz fiyatları söylemeye utanıyoruz. Biz insanlara kızmıyoruz. Parası olsa zaten mecburen gelip evinin ihtiyacını bizden alacak. Bu duruma bir çare bulunması şart. Bunlara rağmen Sayın Cumhurbaşkanımız bizi terörist ilan ediyor! Biz sabah 5'te kalkıp akşama kadar mücadele veren vatandaşlarız. Bu bayrağın altında yaşıyoruz. Bize bu muameleyi yapmayın” ifadelerini kullandı. Vatandaşlarda, pahalılıktan dolayı ihtiyaçların üçte birini karşıladıklarını ve birçok gıda maddesini alamadan pazardan geri döndüklerini söyledi.

Karaoğlu, Ekonomik krizi en belirgin şekilde yaşayan yoksul ve dar gelirli ailelerin ceplerinde parası olmadığı için semt pazarlarına dahi gidip alışveriş yapamadıklarının çok üzücü olduğuna dikkat çekti.

Karaoğlu, “Her gittiğim semt pazarında benzer manzarayla karşılaşıyorum ama Yıldırım Beyazıt pazarı diğerlerinden daha da üzücü ortama sahip. Asgari ücretle çalışan işçilerin yoğun yaşadığı mahallelerden birisi Yıldırım Beyazıt. Esnaf kan ağlıyor. Pazarda müşteri yok. Halkın parası yok ki pazara gelip alışveriş yapsın! Her şey çok pahalı. Türkiye çok badireler atlattı ama böylesi bir hayat şartlarıyla hiç karşılaşmadı. 12 Eylül askeri darbesi öncesinde halkta para var ama esnaf zam gelecek diyerek yağı, şekeri, unu, bulguru satmıyor! 2019 yılında para yok ama ürün çok! Çok büyük bir çelişki. Zengin halk artan fiyatlardan etkilenmiyor. Ekonomik krizin faturasını yoksul ve dar gelirli halk ödüyor. Alım gücü her geçen gün düşen insanımızın bu içler acısı hali nasıl görmezden gelinebilir? Vicdanımız el vermiyor. Pazardan 50 lira harcasanız küçük bir poşetle eve dönersiniz! Ama poşetin içinde muz, kivi, patlıcan, kabak, et, tavuk, balık göremezsiniz! ‘Kabağı, patlıcanı, eti, balığı, muzu yemesinler’ diye düşünen bir zihniyetin insani bir zihniyet olmadığı açık. Bu zihniyete sahip insanın vicdanı olmadığı açık” dedi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV