banner87
18 Temmuz 2019 Perşembe

KSMMO KARIŞTI

Kayseri Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası’nda (KSMMO) başkan değişikliğinin ardından ortalık karıştı. Anfer Yılmaz’ın başkanlıktan indirilmesinin ardından yerine getirilen AK Parti Melikgazi Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Tanrıöver ve yönetimindeki isimler dikkat çekti. AK Partili olan başkanın yönetimdeki isimlerin FETÖ/PYD ile bağlantılı olan kişilerle ilişkisinin bulunması kafalarda soru işareti oluşturdu.

03 Eylül 2018 Pazartesi 10:29
Bu haber 2640 kez okundu
KSMMO KARIŞTI
Haberici -->
 Geçtiğimiz hafta Kayseri Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası’nda Başkan Anfer Yılmaz, darbe girişimine benzer bir şekilde görevinden alındı.  Seçimlere 8 ay kala ani bir kararla başkan değişikliğine giden KSMMO’da yapılan yönetim kurulu toplantısında AK Parti Melikgazi Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Tanrıöver başkanlığa getirildi.  Tanrıöver’in başkan yardımcılığına Baki Gümüşoluk, genel sekreterliğe MHP Talas İlçe yönetecisi Ali Yedikaya ve saymanlığa Laver Doğan getirildi.  Başkan Tanrıöver ve yönetime getirilen isimlerin de geçmişleri oldukça dikkat çekti.

Başkanlığa AK Parti Melikgazi Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Tanrıöver’in FETÖ soruşturması kapmasında 17 gün gözaltında tutulan eski KSMMO Başkanı Suat Özsoy ile birlikte hareket etmişti.

Genel sekreterliğe getirilen MHP Talas İlçe yöneticisi Ali Yedikaya’nın ise FETÖ soruşturması kapmasında tutuklanarak hüküm giyen ve KHK ile kapatılan AHUDER’in başkanı olan Süleyman Gürkök’ün bacanağı olması dikkat çekti. Ayrıca Yedikayay’nın yine FETÖ’den tutuklu eşi Sibel Gürkök’ün eniştesi olması gözlerden kaçmadı.

Saymanlığa getirilen Laver Doğan’ın ise FETÖ’nün kasası olarak bilinen Mehmet Fındık ile yakınlığı ile bilindiği ileri sürüldü.  Doğan’ın KSMMO seçimlerinde FETÖ’nün kasası olarak ve FETÖ/PYD kapsamında tutuklanan Mehmet Fındık, Ahmet Özkemah, ve Hasan Cabar ile birlikte hareket ettiği öne sürüldü.

Seçimlere 8 ay kala yönetim değişikliğine giden KSMMO’nun başkan ve yönetim kurulu üyelerinin FETÖ ile ilişkisi bulunan kişilerle birlikte olması dikkat çekerken, AK Parti’nin bu konuda nasıl bir tavır sergileyeceği de merak konusu oldu.  Gözler şimdi AK Parti’nin çiçeği burnunda il Başkanı Şaban Çopuroğlu’na çevrildi.

 

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV