banner87
25 Mart 2019 Pazartesi

KTB BAŞKANINDAN KADİR GECESİ MESAJI

Kayseri Ticaret Borsası (KTB) Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış'tan Kadir Gecesi açıklaması

09 Haziran 2018 Cumartesi 22:46
Bu haber 322 kez okundu
KTB BAŞKANINDAN KADİR GECESİ MESAJI
Haberici -->
Kayseri Ticaret Borsası (KTB) Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, yarın idrak edilecek ‘Kadir Gecesi’ ile ilgili olarak, “Bu mübarek gecenin tüm insanların gönül dünyalarına ışık saçmasını, vicdanlarını aydınlatmasını diliyor, Rabbimden ülkemizin ve milletimizin selametini diliyorum” dedi.

Bin aydan daha hayırlı olduğu yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim'de müjdelenen mübarek Kadir Gecesi'ne kavuşmuş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Recep Bağlamış, pek çok hayır ve bereketi bünyesinde barındıran, manevi haz ve mutluluğun doruğa ulaştığı Ramazan ayının son günlerine yaklaşmasının hüznünü taşıdıklarını söyledi.

KTB Başkanı Recep Bağlamış mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Kadir gecesini diğer bütün zaman dilimlerinden üstün kılan özellik, bütün insanlık için hidayet rehberi olan Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim’in bu gecede indirilmeye başlanmış olmasıdır. Varlık ve varoluş bilgisinin ders kitabı, bütün kâinatın özeti ve Yüce Yaratan’ın bizlere uzattığı kurtuluş halkası olan Kur’an’la değer kazanan bu gecenin kıymetinin bilinmesi, ancak Kur’an’a gönülden yönelmek ve onun insanlığa sunmuş olduğu eşsiz mesajını okumak, anlamak ve yaşamakla mümkün olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Kadir Gecesi'nin ve Ramazan Bayramının başta üyelerimiz, Kayserili hemşerilerimiz ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini yürekten temenni ederim"

BAŞKAN GÜLSOY’DAN KADİR GECESİ MESAJI

Umre görevini yerine getirmek üzere kutsal topraklarda olan Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başı rahmet, ortası mağfiret sonu ise azaptan kurtuluş olarak bilinen Ramazan Ayı’nın sonuna yaklaşıldığını belirten Başkan Gülsoy, “Birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma duygularının had safhaya ulaştığı on bir Ayın Sultanı olan Ramazan Ayı’nın son günlerine yaklaşırken, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ne kavuşmuş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan ayını, on bir ayın sultanı kılan Rabbimiz; Kadir gecesini de Ramazan’ın kalbi ve kıymetlisi kılmıştır. Bütün duaların kabul olacağı böyle mübarek bir günde, ülkemiz, milletimiz ve şehrimiz için de en hayırlısı neyse onu niyaz ediyoruz.” diye konuştu.

Gülsoy mesajını şöyle sürdürdü:

“Dini hayatımızda önemli bir yere sahip olan Kadir Gecesinin değeri; insanlığa rehber olarak gönderilen Kuran’ı Kerim’in o gecede yeryüzü ve beşerle buluşmaya başlamasından kaynaklanmaktadır. Geçmiş günahlarımızdan arınma, geleceğimizin takdirini hayra bağlama gecesi olan Kadir Gecesi; kalplerimizin kötülüklerden arınması, gönül dünyalarımızın aydınlanması ve manevi huzurumuzun artması için eşsiz bir imkân sunmaktadır.”

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV