banner87
18 Temmuz 2019 Perşembe

KTO BAŞKANI GÜLSOY’DAN TL ÇAĞRISI

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, döviz üzerinden yapılan saldırıların olduğu bu dönemde yerli ve milli olmaya daha çok önem verilmesi gerektiğinin altını çizdi.

05 Eylül 2018 Çarşamba 07:28
Bu haber 396 kez okundu
KTO BAŞKANI GÜLSOY’DAN TL ÇAĞRISI
Haberici -->

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, döviz üzerinden yapılan saldırıların olduğu bu dönemde yerli ve milli olmaya daha çok önem verilmesi gerektiğinin altını çizdi. Gülsoy, Alış Veriş Merkezleri’nde (AVM) dükkan kira ve satım işlerinin TL ile yapılması gerektiğini vurguladı.

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy; düzenlediği basın toplantısında en büyük çabalarının güçlü ve müreffeh bir Türkiye’nin inşasına yönelik olduğunu ifade ederek, "Bunun en önemli yolu da birlik ve beraberlik içinde el ele vererek çalışmaktır" diye konuştu.

KTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, göreve geldikleri günden bu yana yapılanları, önümüzdeki süreçte yapacakları çalışmalar ve gündemi değerlendirmek için oda binasında basın toplantısı düzenledi. Üye memnuniyetinin öncelikli olduğunu, bunun için de hizmet kalitesini artırmaya yönelik çabalarının olduğunu belirtti. Başkan Gülsoy; “Üyelerimizin teveccühü ile göreve geldiğimizden beri gerek bürokratlar, gerek siyasiler, gerekse kurum kuruluş temsilcileri tarafından ziyaretçi akınına uğradık. Oda tarihinde ilk kez başbakan tarafından ziyaret edilmenin gururunu yaşadık. Bu kapsamda gerek üyelerimizden gerekse hemşehrilerimizden olumlu dönüşler almaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Seçim zamanı projelerinden bahsederken hiçbir zaman olması güç bir şeyden bahsetmediğinin altını çizen Gülsoy, sağlam temellere dayandırdığı projeleri hakkında bilgi verdi. Gülsoy; “Ticaret Ar-ge’si, E-ticaret, ahilik kültürü; şirketlerin kurumsallaşması, markalaşması, halka açılması ve yabancı ortaklık kurma noktasındaki çalışmalarımızı hızlandırdık. İlerleyen zamanlarda başlatacağımız eğitimlerle bu çalışmalarımızı güçlendireceğiz. Mesleki yeterlilik ve belgelendirme kursları açacağız, sınavları burada yapacağız. Eski hizmet binamızı da bu şekilde değerlendirme düşüncemiz var” ifadelerini kullandı.

Gündeme ilişkin ekonomik değerlendirmelerde de bulunan KTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy; “Türkiye’ye yapılan ekonomik saldırı konusunda iş dünyasına düşen sükunet ve sabırla ekonomik istikrarın korunmasına katkıda bulunmaktır. Bu ülke hepimizin, ülke çıkarlarını kendi çıkarlarımızın üzerinde tutarak hareket etmeliyiz. Ülkemizin bağımsızlığına kastedenlere karşı en büyük gücümüz, en büyük sermayemiz birlik ve beraberliğimizdir. Türkiye’yi kur riski ve resesyonla tehdit edenlere, ekonomik savaş çıkması için gayret gösterenlere bu devlet meydan okuyacaktır. Fırtınalara meydan okuyan bir çınar olduğumuzu dosta, düşmana göstermeliyiz" dedi.

"TL TERCİH EDİLMELİDİR"

Bu süreç içerisinde yerli ve milli olmaya daha da önem verilmesi gerektiğinin altını çizen Gülsoy, AVM'lerde dükkan kira ve satım işlerinin TL ile yapılması gerektiğini vurguladı. Gülsoy konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Özellikle emlak sektöründe AVM’ler deki dükkan, mağaza kira ve satımlarında dolar ve Euro değil Türk lirası tercih edilmelidir. Kendi paramızı daha güçlü kılmalıyız. Türk halkının devletine olan inancıyla yaşadığımız döviz atağı atlatılacak, daha güçlü olarak hedeflerimize adım adım ilerleyeceğiz. İhracat yaptığımız ülke çeşitlendirilmesi temel hedefimiz olacaktır. Bu krizi atlatmamıza yardımcı olacak mikro ve makro politikalarla birlikte Avrupa birliği çıpasını kullanmak yerinde bir davranıştır. Kısa vadeli tedbirlerle birlikte yapısal reformlar geciktirilmeksizin uygulamaya geçirilmelidir."

Gülsoy, açıklamasının ardından basın mensupları ile sohbet ederek sorularını yanıtladı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV