banner87
22 Şubat 2019 Cuma

KTO BAŞKANI: KAPILARI AŞINDIRACAĞIZ

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy'dan sitem

28 Haziran 2018 Perşembe 09:42
Bu haber 302 kez okundu
KTO BAŞKANI: KAPILARI AŞINDIRACAĞIZ
Haberici -->
Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, “Kayseri’nin zenginliği ve gelişmişliği, Kayseri’nin her zaman işini bilir, kendi yağında kavrulur diye bölgesel desteklerden yararlanamıyoruz. Bunun için siyasilerin, bakanların kapılarını aşındıracağız” dedi.

KTO Haziran ayı meclis toplantısı yapıldı. Odanın hizmet binasında gerçekleştirilen meclis toplantısının açılış konuşması Meclis Başkanı Cengiz Hakan Arslan yaptı. Vali Süleyman Kamçı is, meclis toplantısına katıldı ve konuşma yaptı. Arslan, seçim sonuçlarından istikrar çıktığını belirterek, sonuçların ülke için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Daha sonra konuşma yapan KTO Başkanı Ömer Gülsoy, sçim sonuçlarıyla ilgili değerlendirme yaptı. Gülsoy, şunları söyledi;

“24 Haziran’da yapılan seçimlerin sonuçları ülkemize, vatanımıza, milletimize hayırlı uğurlu olsun. Yüzde 90’a varan katılım oranı ile gerçekleşen seçimlerde milletimiz oyunu vermiş ve tercihini Cumhur İttifakı’ndan yana kullanmıştır. Her zaman olduğu gibi son sözü yine millet söylemiş, güven ve istikrara devam demiştir. Seçimlerde büyük başarı gösteren Cumhur İttifakı’nı, başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendiyi ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi tebrik ediyorum. Önümüzde yapısal değişiklikleri içinde barındıran yeni bir sistem var. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin, milletimiz için hayırlı olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Birlik beraberlik ve uyum içerisinde çalışacak bir parlamento olmasını temenni ediyorum. Mecliste çoğunluğu alan AK Parti ve MHP birlikteliğinden oluşan Cumhur İttifakı’nın iş dünyasının beklentilerini karşılayacağına, milli birlik ve dayanışma içerisinde sorunların çözümüne katkı sunan, yapıcı, uzlaşmacı tavır ile hareket ederek ülkenin geleceği için çalışacağına canı gönülden inanıyoruz. Allah yar ve yardımcıları olsun. Milletimiz kararını verdi, tercihini istikrardan yana kullandı dedik. Seçim sürecinde yaşanan dönemsel dalgalanmalar, güven ve istikrarın özellikle iş dünyası için ne kadar önemli olduğunu bizlere bir kez daha göstermiştir. Önümüzdeki yeni dönemde, önceki dönemde yakalanan güven ve istikrarın daha da güçlenmesiyle ülkemiz atağa geçecektir. Daha güçlü bir ekonomi, çok daha büyük bir Türkiye için var gücümüzle çalışacağız.”

AŞILMAYACAK SORUN YOK

“Devlet millet iş dünyası el ele verdiğinde aşamayacağımız hiçbir sorun yoktur” diyen Başkan Gülsoy, Kayseri ve ülke ekonomisiyle ilgili şunları söyledi:

“2017 yılında cumhurbaşkanımızı önderliğinde istihdam seferberliğinde Türkiye genelinde 1.5 milyon istihdam sağlandı. Kayseri 20 bin istihdamla destek verdi. Devletimizin her daim yanında olduğumuzu devletimizin bize uzattığı elin hiçbir zaman boş kalmadığını Kayserili her zaman uzatılan eli geri çevirmemiştir. 2018 yılında bu rakamın aşılması için KTO üyelerinin üzerlerine düşecek görevi yerine getirecek. İşsizlik azalacaktır. Genç işsizlere öncelik tanınacaktır. 2018 yılında mayıs ayı ihracat rakamlarında ülke genelinde yüzde 3, Kayseri’de yüzde 20 artış var. Her ne kadar artış olsa da bizce yetersiz ve daha da fazla artış olması gerekir.”

“Güçlü bir şehir olmak, marka şehir olma adına, şehrimize katkı sağlama adına eksiklerimizi biliyor ve çalışıyoruz” diyen Gülsoy, “Devlet destekleri ve hibelerden, bölgesel yardımlardan yeteri kadar faydalanamadığımız, bizim Kayseri’nin işini bilirliğinden değil, Kayseri’nin gelişmişliği engel olmamalıdır. Kayseri’nin zenginliği ve gelişmişliği, Kayseri her zaman işini bilir, kendi yağında kavrulur diye bölgesel desteklerden yararlanamıyoruz. Bu konuda girişimlerimiz olacak. Siyasetçilerimizin bakanlarımızın kapılarını aşındıracağız” dedi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV