banner87
25 Mart 2019 Pazartesi

KTO BAŞKANI: SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ

Mahmut Hiçyılmaz, İstiklal Marşı’nın kabulünün 97. yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

13 Mart 2018 Salı 06:57
Bu haber 356 kez okundu
KTO BAŞKANI: SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ
Haberici -->
Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz,  İstiklal Marşı’nın kabulünün 97. yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Hiçyılmaz, mesajında, “Mehmet Akif Ersoy’u minnetle anıyoruz” dedi.

KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, “Türk Milletinin Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi bugün Afrin’de verdiği destansı mücadeleyi en iyi anlatan mısralar, İstiklal Marşımızda yer almaktadır. Bu kutsal mücadeleyi ölümsüzleştiren Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u saygı ve minnetle anıyorum” dedi.

Başkan Hiçyılmaz, “İstiklal Marşımız, milli mücadelenin en çetin dönemlerinde halkımıza büyük cesaret ve moral aşılamıştır. Milli Şair, ‘Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırtmasın’ derken, milletimizin bağımsızlık yolunda çektiği zorlukları en çarpıcı biçimde ortaya koymaktadır. İstiklal Marşı’mızdaki yüklü mesaj, 97 yıl önce olduğu gibi bugün de çok iyi anlaşılmaktadır” ifadelerini kullandı.

Hiçyılmaz, “Milletimiz, küffara karşı daha önce verdiği mücadelelerde olduğu gibi,15 Temmuz’da ve sonrasında teröre karşı yürüttüğü mücadelesinde de asil bir duruş, büyük bir cesaretle, güzel bir geleceğe doğru birlik ve beraberlik içinde yürüyeceğini yeniden göstermiştir.Bu birlik duygusu ile hareket eden milletimiz, bir karış toprağını kimseye vermeyeceğini bugün Afrin başta olmak üzere, terör inlerinidağıtmak için sürdürdüğü operasyonlarda bir kez daha ortaya koymaktadır” dedi.

Hiçyılmaz, mesajını şöyle sürdürdü:

“Milletimiz, kendisine armağan edilen İstiklal Marşı’nı daima kalbinde hissedecek, her zaman ve her yerde coşkuyla, gururla söyleyecek, bağımsızlığından, vatanın bölünmez bütünlüğünden ve bayrak sevgisinden asla vazgeçmeyecektir. Bu önemli gün vesilesiyle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını ve Mehmet Akif Ersoy’u, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV