banner87
21 Mart 2019 Perşembe

KTO’DAN YILDIZ ŞİRKETLER PROJESİ

Mahmut Hiçyılmaz, Kayseri’nin daha çok markaya sahip olabilmesi için bilgi ve teknik desteğin verilmesi gerektiğini söyledi.

27 Şubat 2018 Salı 07:14
Bu haber 369 kez okundu
KTO’DAN YILDIZ ŞİRKETLER PROJESİ
Haberici -->

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Kayseri’nin kabuğunu kırması ve daha çok markaya sahip olabilmesi için şirketlerin ihtiyaç duyduğu bilgi ve teknik desteğin verilmesi gerektiğini söyledi. Bunun için Yıldız Şirketler Projesi hazırlandığını ifade etti.

Kayseri’nin hali hazırda önemli şirketlere sahip olduğunu ancak bununla sınırlı kalınmaması gerektiğini belirten Başkan Hiçyılmaz, “Kayseri’deki şirketlerimizin ulusal ve uluslararası piyasalarda adından daha fazla söz ettirmesi gerekmektedir. Ar-Ge’ye verilen önemin artması ve markalaşmanın yaygınlaşması için Yıldız Şirketler projemizi kısa sürede uygulamaya geçirmeyi hedefliyoruz. Ticaret Odası olarak hedefimiz, Ar-Ge’ye dayalı üretim yapan şirket sayımızın artmasıdır” dedi.

Hiçyılmaz, “Yıldız Şirketler Projemizle, Kayseri Ticaret Odası üyesi şirketlerin; üretim, yönetim, organizasyon, tedarik, pazarlama, insan kaynakları, Ar-Ge, finans ve muhasebe yönetimi gibi birçok alanda belirlenecek kriterler çerçevesinde değerlendirilerek sınıflandırılmasını sağlayacağız. Böylece şirketlerin değişim ve gelişim ihtiyaçlarına uygun raporlar oluşturacağız. Bu raporlar ışığında hazırlanacak gelişim planlarıyla şirketlerimizin kapasitesinin artmasına yardımcı olunabilecektir. Böylelikle şirketlerimizin dolayısıyla Kayseri’nin sürdürülebilir bir büyüme elde etmesi için sağlam temeller oluşturulacaktır” diye konuştu.

Yıldız Şirketleri projesinin uygulanmasına ilişkin hazırlıkları da paylaşan Başkan Hiçyılmaz, “Şirketlerimiz, odamız bünyesinde oluşturacağımız uzmanlardan oluşan danışman ekiple bire-bir temaslar sağlayarak gerekli desteği alabilecektir. Bu uygulama ile üye şirketlerimiz, üretim ve hizmet kalitelerinin artması için profesyonel bir süreci takip edecektir. Sonuç olarak,  gereksiz ve ekstra yük oluşturacak masrafların önüne geçilebilecek ve en büyük sermaye olan zamandan tasarruf edilmiş olacaktır” ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV