banner87
banner151
21 Ocak 2019 Pazartesi

KUCAKLAMAK ZORUNDAYIZ

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, meslek komitelerine çağrıda bulundu

01 Mayıs 2018 Salı 07:46
Bu haber 451 kez okundu
KUCAKLAMAK ZORUNDAYIZ
Haberici -->
Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, meslek komitesine çağrıda bulunarak, oy veren vermeyen, karşıda yer aldı gibi suçlamalardan uzak herkesi kucaklamalarını istedi. Gülsoy, “Sektör bazında sorunların çözümü ve şehrin geleceği için herkesi kucaklamak zorundayız” dedi.

KTO Başkanı Ömer Gülsoy, meclis toplantısında meclis üyeleri ile birlikte oturdu. Daha önce yönetim kurulu için ayrılan sandalyeleri kaldıracaklarını dile getirdi.

KTO Nisan ayı meclisi yeni göreve seçilen meclis üyeleri, meclis başkanı ve yönetim kurulu ile başkanının katılımlarıyla gerçekleştirildi. KTO Meclis Başkanı Cengiz Hakan Aslan’ın konuşmasıyla açıldı ve başkan yeni meclise başarı dileklerinde bulunarak hayırlı olması temennisinde bulundu. Gündeme ilişkin maddelerin görüşülmesinin ardından KTO Başkanı Ömer Gülsoy, söz alarak konuşma yaptı.

“Artık biz önümüze bakacağız ve neler yapabiliriz ona bakacağız, şehrimizin ve ülkemizin ekonomisine ne katabiliriz onun kaygısında olacağız” diyen Gülsoy, şunları söyledi;

“Geçmişe dönük bir tek laf bile ağzımızından çıkmasın istiyorum. Malum ülkemiz erken seçim kararı alındı ve seçime gidiyor. Bu yönüyle olumlu bir karar olduğunu söylemiştik. Seçilen arkadaşlarımız özellikle komitede olan arkadaşlarımız seçimin güzelliklerini beraber yaşadık. Herkesin herkesle sıkıntısı olmuş, sektör bazında aşırı rekabetten dolayı istemezlik oluşmuş. Komşu komşuya gitmez, birbirleri ile alışveriş yapmaz olmuş. Birbirlerinin işini bozmuşlar. Bunlar ticarette olağan şeyler ama bizim Ahilik kültüründe bu yoktur. Ki meslek komiteleri oluşturulurken birbirini istemeyen arkadaşlar oldu. Seçimde güzel bir gelişme yaşandı ve diyalog kuruldu. Rakip görülen arkadaşlarla ilişki kuruldu ve oy istediniz.”

Gülsoy, meslek komitesindeki üyeleri uyararak, “Bu süreçten sonra bize oy verdi vermedi, artık karşıda çalışıyor gibi şeyler olmayacak. Her sektörde çalışan arkadaşlarımız temsil kabiliyeti olan arkadaşlarımızdır. Herkesi kucaklamak zorundasınız. Ayrıştırmak yok bizde. Ayıran ve kayıran olmayacağız. Meslek komitesindeki seçmenler, üyeler ve demokratik hakları elinden alınmış arkadaşlarla ilgilenmelidir. Seçim bitti ama her şey yeniden başladı. Onları kucaklayarak sektör toplantıları yapın. Bu kucaklamayı yaparsak sorunlarımız, her sektörün sorunları daha güzel dile gelir ve bu mecliste çözülür. Keyfi harcamaları onaylayan değil sorunları çözen bir meclis olsun istedik. Sorunları raporlayarak meclise taşıyacaksınız. Yönetim kuruluda sorunların çözümü için meclisle birlikte hareket edecek. Bu şehrin önünü açmaya talip olduk. Sizlerden isteyim o arkadaşları kucaklayın. Meslek komitesi toplantılarına çağırın” diye konuştu.  

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV