banner203
06 Şubat 2023 Pazartesi

KÜÇÜK KALPLER İLK YAŞINI ÇOCUKLARLA KUTLADI

Kayseri Şehir Hastanesinde tedavi gören çocukları motive etmek için kurulan “Küçük Kalpler Eğlence Ekibi” ilk yaşını yine çocukların yüzünü güldürerek kutladı.

27 Aralık 2019 Cuma 06:49
Bu haber 366 kez okundu
KÜÇÜK KALPLER İLK YAŞINI ÇOCUKLARLA KUTLADI
Haberici -->

Kayseri Şehir Hastanesinde tedavi gören çocukları motive etmek için kurulan “Küçük Kalpler Eğlence Ekibi” ilk yaşını yine çocukların yüzünü güldürerek kutladı.

Hastanede Biyomedikal Teknikeri olarak çalışan Besim Güçük’ün kurduğu ve stajyer olan öğrencilerden oluşan Küçük Kalpler Ekibi, kuruluşunun 1. yılı vesilesi ile balon ve hediyeleri Kayseri Şehir Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Sadi Tacettinoğlu eşliğinde çocuklara dağıttılar.

Etkinlikte konuşan Kayseri Şehir Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Tacettinoğlu, İnsanın beden ve ruh olarak bir olduğunu ve çocukların bu sayede motive olduğunu belirterek “Şehir hastanemizin Küçük Kalpler ekibi birinci yılını tamamladı. 1 yıldan beri çocuk servislerinde çeşitli etkinliklerde bulunarak, oradaki çocukların ruh ve beden sağlığının düzelmesine katkıda bulunuyor. Biliyorsunuz ki insanın hem beden hem de ruh sağlığının birlikte olması lazım. Fiziksel aktiviteleri sınırlı olan çocuklara psikolojik anlamda destek olarak, onların tedavi sürecinin hızlanmasına yardımcı oluyorlar. Biz başhekimlik adına küçük kalpler ekibine teşekkür ediyoruz ve etkinliklerin de devamını istiyoruz. Çocuklarıyla hastanede sosyal etkinlik anlamında ilgilenilmesi aileleri mutlu ediyor çünkü çocukları mutlu oluyor ve aile de mutlu olunca bizlere teşekkür mektubu yazıyorlar. Biz de ailelere teşekkür ediyoruz. Küçük Kalpler topluluğu da sağlık meslek liselerinden gelen stajyer öğrencilerimizden oluşuyor” dedi.

Küçük Kalpler ekibi kurucusu Besim Güçük; “Küçük Kalpler projesinde 2018 Aralık ayından beri, hastanede yatan çocukların moral ve motivasyonlarını yüksek tutmak, hastanenin korkulacak bir yer olmadığını öğrenmeleri için, ekip arkadaşlarımla birlikte 1 yıldır mücadele ediyoruz ve bu mücadelenin sonunda hep güzel haberlerle karşılandık. Ekip arkadaşlarım stajyer öğrencilerimiz ve bu sene yeni bir ekip kurdum. Bizlere bu projemizde katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum. Bu projede de ben servislere birkaç gün önceden gidiyorum ve durumlarını soruyorum” dedi.

Hematoloji ve onkoloji hastalarının zorlu süreçlerden geçtiğini belirten Kayseri Şehir Hastanesi Hematoloji ve Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Yasemin Altuner Torun, “Bu proje bizim çocuklarımız için çok güzel değişiklikler oluşturdu. Şöyle ki, biliyorsunuz hematoloji ve onkoloji hastaları uzun dönemli yatan hastalar. Normal bir çocuğun lösemi tanısını koyduktan sonra, hastaneye yatıyor ve dışarıyı göstermiyoruz ama Küçük Kalpler sayesinde geldiği zaman bu eğlenceler ve yapılan programlar çocukları çok fazla mutlu etti. Bu sayede biz çocukları her kontrole gittiğimizde ne zaman gelecekler diye soruyorlar. Dolayısıyla bizim için çok önemliler ve çok önemli bir iş yapıyorlar. Kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

HABER MERKEZİ

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV