banner203
31 Mart 2023 Cuma

KULKULOĞLU, ÖZHASEKİ'YE 10 BİN TL TAZMİNAT ÖDEYECEK

CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'ye 10 bin TL tazminat ödeyecek.

18 Şubat 2013 Pazartesi 15:55
Bu haber 3596 kez okundu
KULKULOĞLU, ÖZHASEKİ'YE 10 BİN TL TAZMİNAT ÖDEYECEK
Haberici -->
Konuyla ilgili Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, ''CHP'lilerin Kayseri Büyükşehir Belediyesi hakkında ortaya attığı iddiaların yalan ve iftira olduğu sonuçlanan mahkeme kararlarıyla tek tek tescillenirken Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki tazminat davalarını kazanmaya devam ediyor.

Başkan Özhaseki son olarak CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu'ndan 10 bin TL daha tazminat kazandı. 09 Haziran 2011 tarihinde yaptığı basın toplantısında ve katıldığı bir TV programında, belediye ile ilgisi olmayan bir davada sanık konumunda bulunan bir şirketin çalışanları arasındaki konuşmayı Büyükşehir Belediyesi çalışanları arasındaki konuşma gibi lanse edip rüşvet iddiasında bulunan CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu aleyhine Kayseri 3. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne açılan dava sonuçlandı.

CHP'li Kulkuloğlu'nun Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'ye yönelik sözlerinden dolayı tazminat ödemesine hükmedildi. Kulkuloğlu, 10 bin lira tazminata mahkum edilirken mahkeme masrafları ve faizler de yine Kulkuloğlu'ndan tahsil edilecek.

Mahkeme ayrıca, tazminatla birlikte karar örneğinin, masrafları davalıdan karşılanmak suretiyle yerel televizyonlardan birinde yayınlanmasına da hükmetti'' denildi.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV