banner87
17 Eylül 2019 Salı

KÜLTEPE EKONOMİ ZİRVESİNİ ANLATTILAR

Genç ASKON meclis başkanının programa davet etti

05 Aralık 2017 Salı 00:21
Bu haber 671 kez okundu
KÜLTEPE EKONOMİ ZİRVESİNİ ANLATTILAR
Haberici -->

Genç ASKON Kayseri Şubesi yönetimi, düzenleyecekleri Kültepe Ekonomi Zirvesi ile ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’ye bilgi verdiler. Zirve için büyük destekle birlikte katılım sözü aldılar.

Genç ASKON Kayseri Şubesi yönetim kurulu üyeleri Baki Özcan, Ömer Sarıçiçek, Dündar Öz, Ertuğrul Çilkolukısa, Fatih Arıkan, Fatih Arpacıktaş, Cahit Şahin, Abdurrahman Yavuz, Fatih Usta ve Tolgahan Altınkaynak Ankara'da bazı ziyaretlerde bulundular.

ASKON Kayseri şubesi ve bünyesindeki Genç ASKON Kayseri ile yakın zamanda planlanan, "Kültepe Ekonomi Zirvesi" adını taşıyan, yerli ve milli Davos olarak nitelendirilen program ile yaptıkları çalışmalar hakkında ziyaretlerde bilgi verdiler. Planlanan programlar ile alakalı TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, AK Parti MKYK üyesi İsmail Emrah Karayel ve Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı Taner Yıldız’a ziyarette bilgiler verildi.

Görüşmelerde TBMM Başkanı Kahraman’ın, zirveyle alakalı değişen ve gelişen dünya şartlarına ayak uydurmak ne denli önemli ise, geçmişten de dersler almanın  sosyal ve kültürel asimilasyona izin vermeden gelişen şartları ona göre tanzim etmenin önemine vurgu yaptı. Bununla birlikte böyle önemli bir organizasyonun Kayseri gibi ticaretin membaı niteliğinde olan bir şehirde icra edilecek olmasının çok yerinde bir karar olduğunu ifade ettiler.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, ASKON - Genç ASKON gibi sivil toplum kuruluşlarının bulundukları illerde değerli vazifeler üstlendiğini ve bu bağlamda ASKON Kayseri - Genç ASKON Kayseri'nin bir STK olarak sorumluluğunu yerine getirme noktasındaki sarf ettikleri enerjinin takdir edilmesi gerektiğini söylediler. Ocak ayında planlanan, bölgesel ve küresel anlamda birçok iş adamını bir araya getirecek olan "Kültepe Ekonomi Zirvesi" organizasyonunun Kayseri adına önemine dikkat çekerek programa katılım sağlayacaklarını ifade etti. Geçmişte birçok  STK içerisinde yer alan birisi olarak şuan da faaliyet gösteren tüm sivil toplum kuruluşlarının imkanlarının farkına vararak daha da iyi çalışmalara imza atılması gerektiğini sözlerine ilave ettiler.

Birlik Vakfı Gençlik Kulübü (Genç Birlik) Genel Başkanlığı görevinde bulunan Talebe Birliği Federasyonu 60. ve 61. dönem Genel Başkanı AK Parti MKYK üyesiMilletvekili İsmail Emrah Karayel, ASKON Kayseri/Genç ASKON Kayseri şubesi gibi sivil toplum kuruluşlarının ülkemiz adına önemine dikkat çekerek, faaliyetlerini yakından takip ettiklerini ifade ettiler.

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV