banner203
25 Mart 2023 Cumartesi

Kumsmall AVM Yönetiminden Turkovac’a Destek Çağrısı

Kumsmall AVM Yönetim Kurulu, Erciyes Üniversitesi’nin geliştirdiği Turkovac aşısına destek isteyerek, Tüm Vatandaşları Turkovac için gönüllü olmaya davet etti.

02 Aralık 2021 Perşembe 17:10
Bu haber 1146 kez okundu
Kumsmall AVM Yönetiminden Turkovac’a Destek Çağrısı
Haberici -->
Kumsmall AVM Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Tarla ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yalçın tarafından, Kumsmall Avm’de gerçekleştirilen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Kumsmall AVM Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Tarla, yerli aşı olan Turkovac için gönüllü çağrısında bulundu. Başkan Yunus Tarla Turkovac için yeterli gönüllü sayısına ulaşılması gerektiğini söyleyerek, “Erciyes Üniversitemiz’de Veteriner Hekim Prof. Dr. Aykut Özdarendeli’nin ekip liderliğinde başlayan, Sağlık Bakanlığı ile Türkiye Enstitüsü Başkanlığı desteğiyle Aşı Araştırma ve Geliştirme Merkezi tarafından yeni tip koronavirüse karşı geliştirilen Covid- 19 aşımız Turkovac’ta artık son adımlar atılıyor. İnaktif aşı olan Turkovac’ın Faz-1 çalışması 44 gönüllü üzerinde yapılmıştı. Faz-2 çalışmasının ardından bugün kullanımdan önce son basamak olan Faz-3 çalışmasını yürütmektedir. Gönüllülerde yapılan çalışmalarda başarılı sonuçlar elde edildiği takdirde Turkovac tercihi herkese açılacaktır. Haziran 2021’de Faz-3 çalışmaları başlayan Turkovac için yeterli gönüllü sayısına ulaşılması gerekiyor. Bunun için de yetkililerimizden sık sık gönüllü olmak isteyenlere çağrılar yapılıyor. Bu dönemde halkımızın önemli bir bölümü aşılarını olmuş ya da hastalığı geçirmiş olduklarından dolayı aşımızın bu aşamada beklenenden yavaş ilerlediğini görüyoruz. Ancak araştırmalarımızın neticesinde gördük ki, henüz hiç aşı olmamış ya da 2 doz Sinovac aşı olmuş olan çok sayıda vatandaşımız var. Kumsmall Avm Yönetimi ve Kayseri Mobilyacılar ve Sanayiciler Derneği (KAYMOS) olarak aşının memleketi olan Kayseri’den 18-59 yaş arası, Covid-19 geçirmemiş, hiç aşı olmamış veya 2 doz Sinovac yaptırmış tüm vatandaşlarımızı yerli aşımız Turkovac için gönüllü olmaya davet ediyoruz” dedi.

Gönüllü olmak isteyen vatandaşlara irtibat numarası veren Başkan Tarla, “Erciyes Üniversitesi 0352 438 00 67, Şehir Hastanesi 0352 315 77 77 irtibat numaralarından iletişime geçebilir. Milli üretim, Milli aşımıza destek diyoruz” ifadelerini kullandı.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV