banner87
21 Mart 2019 Perşembe

KURBANLIK YÜZDE 20 ZAMLANACAK

Kayseri Ticaret Borsası (KTB) Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış; ramazan ayında pastırma ve et satışlarında düşüş olduğunu söyledi

08 Haziran 2018 Cuma 14:00
Bu haber 406 kez okundu
KURBANLIK YÜZDE 20 ZAMLANACAK
Haberici -->

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’ni (KGC) ziyaret eden Kayseri Ticaret Borsası (KTB) Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış; ramazan ayında pastırma ve et satışlarında düşüş olduğunu, Kurban Bayramı’nda da kurbanlıkların yüzde 20’lere kadar zamlı olacağını söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren KGC Başkanı Veli Altınkaya Ticaret Borsası’nın Türkiye’nin önemli meslek örgütlerinden biri olduğunun altını çizerek; Pastırma ve sucuğun önemli bir merkezi olması, Kayseri’nin hububat anlamında Türkiye’nin önemli bölgelerinden biri olması açısından da değerlendirdiğimiz zaman Ticaret Borsası Türkiye’de hatırı sayılır meslek örgütlerinden biri. Gerek benden önceki cemiyet başkanlarımız, gerekse Bağlamış başkanımızdan önceki başkanlarımız hep uyum içerisinde çalıştı. Bu manada kendisine ve yönetim kurulu üyelerine meslektaşlarım adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

KTB yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış ise Ramazanda son bir haftadır pastırma ve sucuk satışlarında düşüş yaşandığını belirtti. Kurban Bayramı’nda da kurbanlık sıkıntısının yaşanmayacağını ancak geçen yıla oranla fiyatlarda yüzde 20’ye kadar artış olacağını kaydeden Bağlamış; “Ramazan’da pastırma ve sucuk satışları normal seyirde gidiyor ama bir haftadır düşüş var. Bu seneki fiyatlar geçen yıla göre biraz yüksek, yüzde 15 gibi bir artış oldu. Önümüzdeki Kurban Bayramı için de kurbanlıklarda bir sıkıntı yok ancak fiyatlar noktasında biraz yüksek. Geçen yıla oranlar yüzde 20’lere kadar yüksek olacak kurbanlıklar” dedi.

İHA

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV