banner87
banner151
20 Ocak 2019 Pazar

KURSİYERLERLE BİR ARAYA GELDİ

Fatma Çolakbayrakdar, Okuma Yazma Seferberliği kapsamında Kocasinan Akademi’de açılan kursa katıldı

08 Mart 2018 Perşembe 06:56
Bu haber 335 kez okundu
KURSİYERLERLE BİR ARAYA GELDİ
Haberici -->
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ın eşi Fatma Çolakbayrakdar, Okuma Yazma Seferberliği kapsamında Kocasinan Akademi’de açılan kursa katılarak, seferberliğin ardından Türkiye genelinde ilk okuma yazma sertifikalarını alan kursiyerleri evlerinde ziyaret etti.

Onlarla tek tek ilgilenip, sohbet eden Fatma Çolakbayrakdar, “Büyüklerimiz, öğrenmenin yaşı olmadığının en iyi örneğini gösteriyorlar. Seferberliği, sosyal bir proje olarak görüyoruz.Kurslarımız sayesinde inşallah bölgemizde okuma yazma bilmeyen kalmayacak” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından ülke genelinde başlatılan Okuma-Yazma Seferberliği ardından Kocasinan Akademi’nin tesislerinde kurslar açıldı ve Türkiye’nin ilk Okuma-Yazma Sertifika Töreni düzenlendi. Kocasinan Akademi Mimarsinan Tesisindeki kursu başarılı bir şekilde bitiren kursiyerleri, evlerinde ziyaret eden Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ın eşi Fatma Çolakbayrakdar, onları tek tek tebrik etti.

Fatma Çolakbayrakdar, ilk olarak Erciyesevler Mahallesi’nde oturan 5 evlat ve 10 torun sahibi 65 yaşındaki Hatun Karaca’yı ziyaret etti. Hoş sohbetlerin yaşandığı ziyarette Hatun Karaca, çeşitli nedenlerden dolayı zamanında okuyamadığını belirterek, okuma yazma öğrenerek en büyük hayalini gerçekleştirdiğini söyledi.

Konuşmaların ardından Fatma Çolakbayrakdar, okuma yazma öğrenen Hatun Karaca’ya kalem, defter ve kitap hediye etti. Kurs boyunca kullandığı defteri gösteren Hatun Karaca da hediye edilen deftere kendi ismini yazarak okudu ve böyle bir imkan sunduğu için Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

Fatma Çolakbayrakdar’ın ikinci ziyareti ise Mimarsinan Mahallesi’nde oturan 4 çocuk ve 2 torun sahibi Şahinaz Kavak oldu.

Şahinaz Kavak ise, okuma yazma bilmediği için çok zorluklar çektiğini belirterek, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

Fatma Çolakbayrakdar, son olarak ise Mimarsinan Mahallesi’nde oturan Arife Cerit ve Neşe Yıldırım’ı ziyaret etti. Kursiyerlerle yakından ilgilenen Fatma Çolakbayrakdar, onlarla sohbet edip, kalem, defter ve kitap hediye etti.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV