banner167
banner182
12 Haziran 2021 Cumartesi

KURTULDUKLARINI SANMASIN

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “FETÖ’yle mücadele konusunda vicdanları kanatan hususlar olduğunu biliyorum, duyuyorum. Bu ihanet çetesinin tam göbeğinde olduğu hâlde, bir şekilde şu ana kadar adalete hesap vermemiş olanlar kurtulduklarını sanmasın” dedi.

14 Ekim 2018 Pazar 12:08
Bu haber 753 kez okundu
KURTULDUKLARINI SANMASIN
Haberici -->

Kentte yapımı tamamlanan hizmet ve tesislerin toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “FETÖ’yle mücadele konusunda vicdanları kanatan hususlar olduğunu biliyorum, duyuyorum. Bu ihanet çetesinin tam göbeğinde olduğu hâlde, bir şekilde şu ana kadar adalete hesap vermemiş olanlar kurtulduklarını sanmasın” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri’de yapımı tamamlanan hizmet ve tesislerin toplu açılış törenine katıldı. Cumhuriyet Meydanında gerçekleşen törende Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlara hitaben bir konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına 24 Haziran seçimlerinde kendisine yüzde 70’in üzerinde oy oranıyla destek veren Kayserililere teşekkür ederek başladı. Kayserililerin verdikleri bu güçlü destekle Türkiye’ye hedeflerine ulaştırma mücadelesinde  ‘durmak yok, yola devam’ dediğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan “İşte gördüğünüz gibi biz de durmuyor tüm gücümüzle çalışıyoruz” diye konuştu.

KAYSERİ’YE YAPILAN YATIRIMLAR

Uluslararası alanda büyük bir mücadele yürütüldüğünü, ülke içinde ise tarihî dönüşümlere imza atıldığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehirlerin her birini kalkındıracak, büyütecek, geliştirecek hizmetlerin adım adım takip edildiğini belirtti. Bugün Kayseri’de toplam yatırım bedeli 1 milyar 640 milyon lirayı bulan 137 farklı bakanlık, belediye ve özel sektör projesinin toplu açılış töreninin gerçekleştirildiğini bildiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılışı yapılan yatırımlardan bazılarını şöyle aktardı:

“Açılış listemizde eğitimde liste, ortaokul, ilkokul binaları, pansiyonlar, okul spor salonları, üniversitemizin ek binaları ve spor tesisleri de bulunuyor. Adalet Bakanlığımızın, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın, İçişleri Bakanlığımızın çeşitli yatırımlarının resmî açılışlarını da bugün yapıyoruz. Resmî açılışını yaptığımız eserler arasında Diyanet İşleri Başkanlığımızın hayırseverlerin desteğiyle çeşitli mahallelerimizde yaptığı Kur’an kursu binaları da bulunuyor.”

16 YILDA 26 MİLYAR LİRA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerinin devamında Kayseri’ye son 16 yılda yaklaşık 26 milyar lira tutarında yatırım yapıldığını belirterek şunları söyledi:

“Eğitimde 4 bin 429 yeni derslik, 5 bin 917 kişilik yükseköğrenim öğrenci yurtları inşa ettik. Kayseri Üniversitesi’nin de hayata geçmesiyle şehrimizde üniversite öğrencisi sayısı kaç oldu biliyor musunuz? 68 bin. Sağlıkta 15’i hastane olmak üzere 42 tesisi şehrimize kazandırdık. Kayseri Şehir Hastanesi bin 607 yatak kapasitesi ve her türlü imkânıyla gerçekten şehrimize yakışır bir eser oldu.”

17 BİN VATANDAŞI EV SAHİBİ YAPTIK

Toplu konut yatırımlarıyla Kayseri’de 17 bin 790 vatandaşı ev sahibi yapıldığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kayseri’nin 83 kilometre olan bölünmüş yol uzunluğunu 635 kilometreye çıkardık. Hâlen yapımı süren 18 ayrı yol projemizin de tamamını inşallah iki yıla kadar bitirip hizmete açıyoruz. Ankara-Sivas yüksek hızlı tren hattına bağlı Yerköy-Kayseri bölümünün altyapı uygulama projeleri tamamlandı, en kısa sürede inşallah ihale sürecini başlatıyoruz. Artık Kayseri için yetersiz gelen havalimanımızdaki terminal binasının yerine yenisini yapıyoruz. İnşa ettiğimiz barajlar ve sulama tesisleriyle şehrimizde 490 bin dekar araziyi su ile buluşturduk. Bu liste çok uzun, burada sadece özetleyerek ifade ediyorum. İnşallah önümüzdeki dönemde Kayserimizi daha büyük hizmetlerle buluşturarak bu listeyi zenginleştireceğiz” açıklamalarında bulundu.

“EN KÜÇÜK BİR TAVİZ VERMEDİK, VERMEYECEĞİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, örgütün gerçek yüzünün ortaya çıktığı tarihin 17-25 Aralık 2013 Emniyet-yargı darbe girişimi olduğuna dikkat çekerek örgütün 40 yıl boyunca bugünlerin hazırlığını yaptığını söyledi. “Şimdi ise ortaya konulan tüm delillere, tüm hakikatlere, tüm ikazlara rağmen örgütün içinde kalmaya devam edenler bunun sonuçlarına da razı olmuşlar demektir” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan,  “Açık söylüyorum; FETÖ terör örgütünün içinde kalanlar, bak buradan sesleniyorum; kim olursa olsun, ister babamız olsun, ister evladımız olsun, ister kardeşimiz olsun, kusura bakmasınız canlarını yakarız, hukuk neyse bunu da uygularız. Çünkü onlar bu ümmeti parçaladılar, aileleri parçaladılar, kardeşleri birbirine düşürdüler. Bunlara biz müsaade edemeyiz” şeklinde konuştu. Sözlerinin devamında “15 Temmuz gibi tarihimizde eşi benzeri olmayan bir büyük ihanete rağmen bu yapıyı savunmaya devam edenlere yapacak hiçbir şeyimiz kalmamıştır” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan,   “Kendini 15 Temmuz’u FETÖ’nün yapmadığı yalanıyla avutanların, o gece ellerine silah alıp milletimize kurşun sıkanlardan hiçbir farkı yoktur. Biri cismiyle, öteki kalbiyle aynı ihanete ortak olmuştur” ifadelerini sözlerine ekledi.

Konuşmasının devamında, “FETÖ’yle mücadele konusunda en küçük bir taviz vermedik, vermeyeceğiz” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan,  “Elbette bu mücadeleyi de hukuk devleti içinde yürütüyoruz. Adalet ve onun uygulamadaki hâli olan hukuk, herkesin, hatta hainlerin bile hakkıdır. Dünyada, böylesine büyük bir saldırıya maruz kalıp da, bizim kadar meseleyi demokratik hukuk devleti sınırları içinde götüren bir başka ülke, bir başka örnek yoktur” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Buna rağmen hâlâ FETÖ’yle mücadele konusunda vicdanları kanatan hususlar olduğunu biliyorum, duyuyorum. Bu ihanet çetesinin tam göbeğinde olduğu hâlde, bir şekilde şu ana kadar adalete hesap vermemiş olanlar, kurtulduklarını sanmasın.”

“ŞEHİTLERİMİZE OLAN BORCUMUZU ÖDEYEMEYİZ”

Geçmişte Kayseri’nin de FETÖ’den çok çektiğini iyi bildiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Eğitim kurumlarından iş dünyasına kadar şehrin hayat damarlarına musallat olan bu ihanet çetesinin peşini Kayseri’de de bırakmadık, bırakmayacağız” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Isparta’da bir bankanın kasasından örgüte ait 100 kilo altın ve 5 milyon dolar para çıktığını aktararak, “Buradan şimdi tüm finans sektörüne sesleniyorum; bak Isparta’da bu oldu. Lütfen kasalarla ilgili çalışmalarınıza da dikkat. Nerede kim ne yapıyor bunu bileceksiniz. Bugün olmazsa yarın, ama bir gün mutlaka tüm hainler ihanetlerinin hesabını verecektir. Şehitlerimize ve gazilerimize olan borcumuzu son FETÖ’cuyu bulup hukukun karşısına çıkartmadan ödeyemeyiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle tamamladı: “Kayseri’nin bir asır önce yaşadığı acıları çok iyi biliyoruz. Kayseri’nin terörle mücadelede verdiği şehitleri çok iyi biliyoruz. Bu şehre FETÖ ihanet çetesinin ödettiği bedeli de çok iyi biliyoruz. İnşallah evlatlarımız tüm bu tecrübelerin ışığında kendilerine güvenli ve müreffeh bir gelecek inşa edeceklerdir. İşte bunun için gençlerimize 2053 ve 2071 vizyonlarını bırakıyoruz. Sultan Alparslan’ın ve Fatih’in mirasçısı gençlerimizin bu büyük mirasın hakkını vereceklerine yürekten inanıyorum.”

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV