banner167
banner182
02 Aralık 2021 Perşembe

KURUCU BAŞKAN ÜYELİĞE KABUL EDİLMEDİ

Kayseri Kadın Girişimciler Kurulu Kurucu Başkanı Şafak Çivici, Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Kayseri Kadın Girişimciler Kurulu üyeliğine kabul edilmedi. Çivici düzenlediği basın toplantısı ile, “TOBB Kayseri KGK üyeliği, seçilme hakkından mahrum bırakıldık” dedi.

12 Mart 2019 Salı 10:17
Bu haber 584 kez okundu
KURUCU BAŞKAN ÜYELİĞE KABUL EDİLMEDİ
Haberici -->
Kayseri Kadın Girişimciler Kurulu Kurucu Başkanı Şafak Çivici, Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Kayseri Kadın Girişimciler Kurulu üyeliğine kabul edilmedi. Çivici düzenlediği basın toplantısı ile, “TOBB Kayseri KGK üyeliği, seçilme hakkından mahrum bırakıldık” dedi. Kayseri Ticaret Odası’nı da suçlayan Çivici, “Kota aşımından dolayı üye edilmediğimiz KTO’nun da uyguladığı 4982 sayılı Bilgi Edinme Kanunu gereğince tarafımıza yasal süre dahilinde neden bildirilmemiştir” dedi. Çivici, TOBB Kayseri Kadın Girişimciler Kurulu seçiminin de iptalini istedi.

Bir restoranda düzenlediği basın toplantısında Kayseri Kadın Girişimciler Kurulu Kurucu Başkanı Şafak Çivici, kendisi gibi birçok kadın girişimcinin üyeliğe alınmadığını ifade etti. Kayseri Ticaret Odası’nın kendilerine kota aşımından dolayı üye edilmediğine dair bilgiler verdiğini ifade eden Çivici, Ticaret Odası’na sorular yönelterek, cevap verilmesini talep etti.

 “Bu dönemde TOBB Kayseri KGK için toplamda kaç kadın girişimci müracaat etmiştir” diye soru yönelten Çivici, şunları söyledi:

“Kota aşımının tespit edilmesiyle TOBB yönetmeliği 4.maddesine göre TOBB tarafından kurul üye toplam sayısı artırılabileceği yazılı bir kuralken, KTO yönetimi TOBB’a bu hususta müracaat etmiş midir?  Kota aşımından dolayı üye edilmediğimiz KTO’nun uyguladığı 4982 sayılı Bilge Edinme Kanunu gereğince tarafımıza yasal süre dahilinde neden bildirilmemiştir. TOBB tarafından tanınan kotanın aşılması bizleri her ne kadar memnun ettiyse de fazla müracaat sonucu kotaya dahil edilmek için hangi seçim kriteri uygulanmıştır. “

Konuyu yargıya taşımak yerine KTO yönetiminin bu konuda hakkaniyetli davranmasını isteyen Çivici, seçimin iptal edilmesi yönünde çağrıda bulundu. Çivici, “TOBB’dan kota talip edilmeli, bu talebin gerçekleşmemesi durumunda ise tüm müracaatların kura çekimine tabi tutulmasını ve bunun sonucunda yeninden icra kurulu seçimlerini gerçekleştirmesini bekleriz” dedi.

Toplantıya destek veren Millet İttifakı CHP Melikgazi Belediye Başkan Adayı Sema Karaoğlu, Kadın Girişimciler Kurulu’nda bazı arkadaşlarımızın gerekçe gösterilmeden üyelikleri iptal edilmiş.  Kaç kişinin dışarıda kaldığını bilmiyorum ama 8 ve 9 kişi söyleniyor.  Arkadaşlarımızın yanındayız” dedi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV