banner153
banner161
30 Ekim 2020 Cuma

KUTUPLAŞTIRMAKTAN VAZGEÇİN

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, MHP Konya milletvekili Esin Kara ve Bursa milletvekili Mustafa Hidayet Vahapoğlu’na tepki

22 Eylül 2020 Salı 19:08
Bu haber 298 kez okundu
KUTUPLAŞTIRMAKTAN VAZGEÇİN
Haberici -->

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, MHP Konya milletvekili Esin Kara ve Bursa milletvekili Mustafa Hidayet Vahapoğlu’nun emekli binbaşıların koşullarının iyileştirilmesi amacıyla verdikleri kanun teklifinde astsubayların yanı sıra çaycıların, figüranların, tüp dağıtıcıların ve inşaat bekçilerinin alenen hakir görüldüğünü belirterek, “Bu teklif Cumhur İttifakının ülkeyi yönetemediğinin itirafıdır. Evet emekli binbaşılar yoksulluk sınırının altındaki emekli maaşları ile mağdur. Tıpkı emekli astsubayların, tıpkı emekli uzman çavuşların, tıpkı asgari ücretle yaşam mücadelesi veren insanlarımız gibi mağdur. Bu ülkede AK Parti yandaşları dışında herkes mağdur” diye konuştu.

MHP Konya Milletvekili Esin Kara ve Bursa Milletvekili Mustafa Hidayet Vahapoğlu’nun imzası ile TBMM başkanlığına sunulan, TSK Personel Kanunu’nda değişiklik yapılmasını öngören kanun teklifi tartışmaları da beraberinde getirdi. Söz konusu kanun teklifinin Cumhur İttifakının ülkeyi yönetemediğinin itirafı olduğunu belirten Arık,  “AK Parti iktidarı ile Türkiye’de büyük kesimler büyük sıkıntılar yaşıyor. İşsizlik gün be gün artarken çalışanlar yoksulluk hatta açlık sınırındaki ücretler nedeniyle mutsuz ve umutsuz… Emeklilerimiz sefalete mahkum olmuş durumda. Yıllarca bu vatan için görev yapmış, sonrasında binbaşı rütbesindeyken emekli olmuş olan insanlarımız da mağdur… Evet emekli binbaşılar yoksulluk sınırının altındaki emekli maaşları ile mağdur. Tıpkı emekli astsubayların, tıpkı emekli uzman çavuşların, tıpkı asgari ücretle yaşam mücadelesi veren insanlarımız gibi mağdur. Bu ülkede AK Parti yandaşları dışında herkes mağdur... Türkiye bu kutuplaştırma zihniyettin çok çekti, lütfen toplumu kutuplaştırmaktan vazgeçin… İnsanlar evlerine helal ekmek götürüyorsa yapılan her iş kutsaldır, her iş onurludur. İnsanlar evine ekmek götürebilmek için çay dağıtıcılığı, figüranlık, tüp dağıtıcılığı ve inşaat bekçiliği yapabilir. Bu meslekleri hor görmek, bu meslekleri yapan insanları hakir görmek kimsenin haddi de hakkı da değildir” diye konuştu.

 

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV