banner87
19 Nisan 2019 Cuma

LAFTA OLMAYACAK

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, önemli mesajlar verdi.

07 Eylül 2018 Cuma 07:12
Bu haber 322 kez okundu
LAFTA OLMAYACAK
Haberici -->

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, önemli mesajlar verdi. Prof. Dr. Çalış, “Araştırma üniversitesini lafta değil de gerçekten çalışır hale getirmek için elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Bu bizim milli ve vatani görevimizdir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Erciyes Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Mustafa Çalış ve Kayseri Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, görevlerini teslim aldı. Prof. Dr. Mustafa Çalış ERÜ Tıp Fakültesi Başhekim Yardımcısı idi. Kayseri Üniversitesi Rektörlüğü ise Turizm Fakültesi Dekanlığı görevini yürütüyordu.

Rektörlük görevini devralırken düzenlenen tören sonrası açıklama yapan Prof. Dr. Mustafa Çalış, “Cumhurbaşkanımızın de dediği gibi, oturan değil çalışan ve herkesin önünü açacak bir ekip kurmaya çalışacağım. Kayseri’mizi ve üniversitemizi daha ileri aşamalara götürmek istiyoruz. Akademik personelimizle birlikte çalışacağız” diye konuştu.

ERÜ Rektörlük Binası’nda düzenlenen tören ile Çalış ve Karamustafa, görevlerini teslim aldı. Ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, ERÜ’yü Anadolu’nun incisi haline getirmek için çalışacaklarını söyledi.

Çalış, “Bugün itibariyle şahsıma Cumhurbaşkanımız tarafından Erciyes Üniversitesi rektörlüğü tevdi edilmiş durumdadır. Cumhurbaşkanımıza bize güvendikleri için ve bu görevi bize layık gördükleri için teşekkür ederim. Bu süreçte manevi desteği olan herkese teşekkür etmek istiyorum. Üniversitemiz Ankara’dan sonra İç Anadolu’nun en büyük üniversitesidir. Amacımız üniversitemizi dinamik bir hale getirmektir. Sivil toplum kuruluşları ve şehrimizin sanayi ve ticaret odalarıyla birliktelik içerisinde, geliştirmeye yönelik çalışmalar yapacağız. Araştırma üniversitesini lafta değil de gerçekten çalışır hale getirmek için elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Bu bizim milli ve vatani görevimizdir. Kayseri içinde bu çok önemli. bu yüzden dinamik bir ekiple çalışmak istiyorum. Kendime çalışan bir ekip seçeceğim. Cumhurbaşkanımızın de dediği gibi, oturan değil çalışan ve herkesin önünü açacak bir ekip kurmaya çalışacağım. Kayseri’mizi ve üniversitemizi daha ileri aşamalara götürmek istiyoruz. Akademik personelimizle birlikte çalışacağız ama akademik personelimizden yayınlarla, patent çalışmalarıyla buna layık hocalar olmalarını istiyoruz. Öğrencilerimize gerekli intizamı göstereceğiz. ERÜ’yü İç Anadolu’nun incisi haline getirmeye çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa da, “Cumhurbaşkanımızın Kayseri Üniversitesi rektörlüğünü bize tevdi etmesi, bu konuda bize güvenmesi bizi son derece onurlandırmıştır. Kendisine şükranlarımı arz ediyorum. Erciyes Üniversitesi’nin bünyesinden çıkan Kayseri Üniversitesi Kayseri şehrinin ismine yakışır, şehirler bütünleşmiş, proje üreten, girişimci ruhu olan ve Kayseri’de yine girişimci bir ruhu olan üniversite olma yolunda ilerleyecektir. Şuandaki yapısına baktığımız zaman Erciyes Üniversitesi’nden ayrılan 11 meslek yüksekokulu, lisansüstü çalışmaların yapılabileceği bir enstitüsü, 4 fakültesi var. Her zaman güçlü ve büyük Türkiye’nin ortaya çıkması için Türkiye’nin bu coğrafyada ve dünyada daha da ileriye gitmesi için ciddi akademik çalışmaların yapıldığı, bu akademik çalışmaların sektörle ve iş dünyasıyla bütünleştiği bir üniversiteyi geliştireceğiz” dedi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV