banner153
banner156
26 Mayıs 2020 Salı

LİDERİMİZ ERDOĞAN PARTİMİZ AK PARTİDİR

AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, ülke gündeminde olan ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ünde desteklediği ifade edilen Ali Babacan’ın kuracağı parti ile ilgili değerlendirme yaptı. Başkan, bütün teşkilatlar olarak ‘-mışlı’ bir durumun olmadığını, tek bir lider ve partileri olduğunu açıkladı.

12 Temmuz 2019 Cuma 10:19
Bu haber 296 kez okundu
LİDERİMİZ ERDOĞAN PARTİMİZ AK PARTİDİR
Haberici -->

AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Gazetemiz Genel yayın Yönetmeni Ferhat Yağmur'a ülke gündeminde olan ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ünde desteklediği ifade edilen Ali Babacan’ın kuracağı parti ile ilgili değerlendirme yaptı. Başkan, bütün teşkilatlar olarak ‘-mışlı’ bir durumun olmadığını, tek bir lider ve partileri olduğunu açıkladı.

AK Partili Şaban Çopuroğlu, yeni parti kurulmasıyla ilgili Kayseri’de teşkilatlarının bakışı yönünde önemli açıklamalarda bulundu. AK Parti Kayseri Milletvekili ve eski bakanlardan Mehmet Özhaseki’nin açıklamasını hatırlatan Çopuroğlu, “Sayın bakanımız Mehmet Özhaseki’nin yeni parti ile ilgili açıklaması oldu. Bizde aynı düşündeyiz. Bizim liderimiz ve partimizde belli. Bu bizim içinde, il teşkilatımız, belediye başkanlarımızı, belediye meclisi üyelerimiz içinde geçerlidir. Bizim liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’dır. Partimiz AK Partidir” diye konuştu.

“Şuanda bu konu gündemimiz yok” diyen Çopuroğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Yarın bir gün parti kurulur ismi belli olur. Vesaire dolaşıyor. Ne kurulur bilmiyoruz. Ama bizim için tek bir liderimiz partimiz var. Bizim teşkilat adına belediye başkanlarımızı adınada söylüyorum. Özhaseki bakanımızın söylediği gibi ‘-mışlı’ bir durumumuz yok. Şuan süreç net değil. Açıklanmış bir şey yok. Önümüzdeki günlerde böyle bir parti konuşuluyor. Kurulur kurulmaz. Kimler katılır katılmaz bilmiyoruz. Bizde istikameti liderimiz çizer. Liderimiz şu şekilde hareket edeceğiniz dediğinde bizim çalışmamız öyledir.Şimdi kimin katılıp katılmayacağı ile ilgili bilgi yok. Dedikodu var. Süreçte vatandaş orayı tercih eder etmez bilmeyiz. Bizim teşkilat yapımız çok güçlü. Belediye başkanlarımız, meclis üyelerimiz, teşkilatlarımız sımsıkı liderine bağlı. Bizim acabamız yok.”

TC AÇIKLAMASI

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ile ilgili TC konusunda yapılan açıklama ile değerlendirmeler hakkında da konuşan Çopuroğlu “Türkiye Cumhuriyeti ibaresi, TC ibaresi, Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayıp, Türkiye Cumhuriyeti denilmesinden hoşlanmayan insan iyice bir sorgulanması lazım. Başkanımızın söylediği benim hoşuma gidiyor. Gönülde olması lazım. Bunların bakanlık seviyesinde ele alınıp ona göre hareket edilmesi lazım. Bunun belediye meclislerinde konuşmaya, tartışmaya açılması tabi süreci anlaşılır olmanın dışına itiyor. Sayın Başkanımız Mustafa Palancıoğlu samimi bir insan. Samimi olarak söyledi. Art niyeti yok. Cümle içinde bazı yerlerden bazı farklı söylemler çıkartılabilir. Bakanlıklar seviyesinde bize şu şekilde hareket edilecek denilene kadar bizim hareket tarzımız belli. Başkanlarımız samimi insanlar. Memduh başkanımız açıkladı. İçinden geçenleri olduğu gibi söylediler. Samimi insanlar” diye konuştu.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV