banner87
18 Temmuz 2019 Perşembe

LİSTELER TAMAM

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 93.6 Erciyes FM’de yayınlanan Analiz programında yerel seçimle ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Büyükkılıç, AK Parti’de, belediyelerin meclis üyeleri ile ilgili isimlerin yedekli olarak belirlendiği ve genel merkeze gönderildiğini, burada alınacak karar ile listelerin ilçe seçim kurullarına verileceğini açıkladı.

13 Şubat 2019 Çarşamba 10:02
Bu haber 274 kez okundu
LİSTELER TAMAM
Haberici -->

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 93.6 Erciyes FM’de yayınlanan Analiz programında yerel seçimle ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Büyükkılıç, AK Parti’de, belediyelerin meclis üyeleri ile ilgili isimlerin yedekli olarak belirlendiği ve genel merkeze gönderildiğini, burada alınacak karar ile listelerin ilçe seçim kurullarına verileceğini açıkladı.

Başkan Memduh Büyükkılıç, 93.6 Erciyes FM’de Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Yağmur ile gazeteci İlter Sağırsoy’un hazırlayıp sunduğu Analiz Programının konuğu oldu. Seçim çalışmaları ile ilgili geniş kapsamlı bilgi veren Büyükkılıç, merak edilen belediyelerin meclis üyeleri listesinin belirlendiğini ve son sözü Ankara’da genel merkezin vereceğini açıkladı.

Başkan, yedekli olarak belirlenen belediyelerin meclis üyeleri ile ilgili genel merkezin Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgulaması sonrasında kesinleşen listelerin 19 Şubat’ta ilçe seçim kurullarına teslim edileceğini duyurdu. AK Parti’nin listesinde MHP’li bazı isimlerinde olduğunu dile getirdi.

Başkan Memduh Büyükkılıç, seçilerek göreve gelmesi durumunda Büyükşehir Belediyesi kadrolarında değişeme gitmeyeceğini ifade etti. Daire başkanı düzeyinde bazı isimlere görev verilebileceği sinyalini de veren Başkan, çalışan herkesle yola devam edeceklerini belirterek, “Durmak yok koşmaya devam” dedi.

LİSTELER BELİRLENDİ GENEL MERKEZE GİTTİ

Belediye meclis üyeleriyle ilgili listeler konusunda geniş bilgi veren Başkan Memduh Büyükkılıç, şunları söyledi;

“Genel merkezden gelen heyetimiz vardı. MYK üyesi, kadın kolları, gençlik kolları üyesinden. Şekillendirilmiş olarak Ankara’ya listeler gönderildi. Bunun GBT boyutu var. Genel merkezin değerlendirme boyutu var. Yedekleriyle birlikte gönderildi. GBT’lerle ilgili bir şey çıkarsa alttaki üsteki sıraya alınacak. Ahmet Sorgun bey burada idi. Konya Milletvekilimiz buradaydı. Belediye başkanları, il yönetimi ve milletvekillerimiz vardı. Yapılan çalışmalar konuşuldu. Tartışıldı. İsimler belirlendi. Sonuç olarak partimizin genel merkezine gönderildi.”

YARI YARIYA DEĞİŞİM

Listelerdeki isimlerin genel merkez tarafından duyurulacağını anlatan Başkan Büyükkılıç, önceki dönemlere göre listelerde yarı yarıya değişim olduğunu belirtti. Bu süreçle ilgili yaşananları da anlatan Büyükkılıç, “Kamuoyunun tanımladığı şunun bunun adamı diye değerlendirmeler olur. Buna biz bakmıyoruz. Tecrübesinden istifade edilecek insanlar vardır. AK Partide hiçbir kardeşimiz belediye başkan adayı oldum olmadım, meclis üyesi oldum olmadım demez. Sayın Cumhurbaşkanımız yaklaşımı şöyle. İnsanlarımız değişik konum ve zamanlarda mutlaka değerlendirileceğini bilir. Teşkilat açısından da kenara çekilmeyen, görevi olmadığı halde çalışan arkadaşları izler ve mutlaka değerlendirir. AK Parti camiası bunu bilir. Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşı olmak yeter” dedi.

19 ŞUBAT’TA LİSTELER İLÇE SEÇİM KURULLARINDA

Listelerin 19 Şubat tarihinde belirleneceğini belirten Başkan Büyükkılıç, şu bilgileri verdi;
“Sorumluluk makamında olan karar verici mercide olan insanlar partimizin koyduğu kriterler var. Onları da göz önüne alarak hata yapmamaya ve değerlendirme sonrasında karar verme aşamasına geldi. Hatası olabilir mi? Olur. İsabet eden boyutu da olur. Olmayabilir. Hayırlısı demek lazım. Az hata yapan olmaktır. Önemli olan. Siz olsanız farklı liste yapıyorsunuz. Başkası olsa farklı ben olsam farklı liste yapıyorum. Bir başkasının penceresinden de sıkıntılı boyutlar olabilir. Listeler belli olunca 19 Şubat tarihinde partimizle ilgili ilçe teşkilatlarına başvuracaktır. Kriterler var. Şu kadar mimarlar olacak. Şu kadar mühendis olacak gibi kriterler var. Kayseri’nin haritası çizili. Kriterleri ortadadır.”

LİSTELERDE MHP’Lİ İSİMLER VAR

Büyükkılıç, listeler konusunda önemli bir bilgi paylaşarak, şunları söyledi;
“AK Parti listesinde MHP camiasından isim var. İsimler var. MHP önerdiği için değil. Başvuranlar oldu listede. Teşkilatımızın bu konuda değerlendirme yaparak başvuru yaptırmıştır. Kazım Yücel’in bizde müracaatı yok. MHP’de bize liste verilmedi. Ortak liste mantığında söylemiyorum. Genel merkezi rağmen il teşkilatı yapamaz. Tabanlarda bir geçiş durumu oldu ve daha önce keskin olan görüşler yumuşadı. Kamuoyunda daha önce MHP’li olarak bilinen isimler AK Partiye müracaat etti ve listede yer aldılar. Bu AK Partinin MHP’den aldığı yada MHP’nin verdiği liste değil. Meclis üyeleriyle ilgili her parti kendi listesini yaptı.”

BURALAR SORUMLULUK MAKAMI

Belediye başkanı seçilmesi durumunda kadro değişimi yapması konusunda bir girişimi olup olmayacağı sorusu üzerine Başkan Büyükkılıç, şu cevabı verdi;

“Şuanda Melikgazi belediye başkanıyım. Kendime göre hazırlık var. Büyükşehir içinde aday olarak hazırlık yapıyorum. Ben şehrimi ve insanımızı seviyorum. İnsanımıza hizmeti ibadet olarak kabul ediyoruz. Eğer Allah nasip ederse bize göreve geliriz. Buralar sorumluluk makamları. Dalga geçilecek yerler değil. Hazırlıklı olmamız lazım. Biz şuanda 31 Mart’ın akşamına kadar Melikgazi belediye başkanı olarak sorumluyum. İnsanımız bize oy verir fırsat verirse bizde göreve geliriz. Biz oturalım şöyle yapalım demeyeceğiz. Çünkü hazırlıklıyız. Çalışacağız. Kaybedecek zamanımız yok. Büyükşehir’in kadrosu var. Bu tür konuşmaları yapanlar, gündeme getirenler, işinde başarısız olanlardır. Kendisinden kaygılanıp konum ve durumunda tereddüt edendir. İşini yapanda böyle bir kaygısı olmaz. İşini yapan zaten endişesi olmadığı gibi bu konuları da konuşmaz.”

BEN PERSONELLE UĞRAŞMAM

“Ben personelle uğraşmam” diyen Büyükkılıç, “Oralarda yatarak para kazanmanın doğru olmadığını ve vebal olduğunu bende ve çalışan kardeşimde bilir. Uyum sorunu olabiliyor. Üst düzey yöneticilerde başkanın performansı yoğurt yiyişi aynı olmuyor. Biraz kenarda dursun da şu arkadaşla da çalışayım mantığı var. Hüseyin Beyhan bey ile olumsuz bir kanaatim yok. Şehrimizin tecrübeli ve şehrine hakim belediyesine hakim üst düzey yöneticidir” dedi.

O ARKADAŞLARDA VAR

Başkan Büyükkılıç, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Alıp bir kenara konulmuş kardeşlerimiz var. Onların da bakış açısı itibarıyla yararlanılacak değerlendirilecek kardeşlerimiz var. Maaşları sıradan değil. Orada bulunmak isteyende çok. Ama orada atıl bir kapasite duruyor. Onların bilgi birikimi ve düşüncelerini bu şehre kazandırmak yada katkı sağlamasına destek vermek gerekir. Bize uyum sağlamayan, çalışma anlayışıma uyum sağlamayan kardeşimde elbette kendisi bunu görür ve müsaade ister. Bende böyle bir kanaat yada düşüncemiz yok” diye konuştu.

İLÇELEREMİZİN BEKLENTİSİ VAR

Başkan Memduh Büyükkılıç, seçim çalışmasıyla ilgili de bilgi vererek, “16 ilçemizin de kendisine göre beklentisi var. Bizimde onların beklentilerine cevap vermek, onlarla birlikte olmak, her kesimi kucaklamak, her insanımızın gönlünde yer etmek için gece gündüz demeden koşturuyoruz. 1 Nisan tarihinden itibaren bu şehrin bir dakika bile kaybedecek zamanı olmadığı, yatırımlarda devamlılığın esas olduğu ve durmak yok koşmaya devam diyeceğiz. İki günü birbirine denk olan aldanmıştır. O zaman iki günü birbirine denk olmayacak ve çalışmaya koşmaya devam edeceğiz. Atalet her zaman rehavet getirir ve insanı yorar. Ama dinamik olur bir işten başka bir işe geçerseniz ilahi mesaj gereği de o değişiklikle dinlenirsiniz” dedi.

6 İLÇEYE DAHA DOĞALGAZ

İlçelerde seçim çalışması kapsamında ikinci tur ziyaretlerine başladıklarını belirten Başkan Büyükkılıç, ilçelerin istek, talep, öncelikli sorunları ile ilgili bir dosya hazırlattığını dile getirdi. Akkışla ziyaretinde halkın kendilerine büyük ilgi gösterdiğini belirten Başkan, her ilçede olduğu gibi burada da taleplerin arasında doğalgaz yer aldığını anlattı.

Başkan Büyükkılıç, taleplerle ilgili şunları söyledi;
“İlçelerimizin doğalgaz talepleriyle ilgili brifing almıştık. 10 ilçemiz de doğalgaz var. 6 tanesinde yok. Bu dönem içinde Sarıoğlan, Akkışla, Felahiye ve Özvatan olmak üzere güzergahtaki 4 ilçemize Kayseri hattından doğalgaz gelecek. Sarız ve Pınarbaşı ilçelerimizin bu hattan beslenmeleri mümkün değil. Şarkışla’dan gelecek. Önceki dönem enerji ve tabi kaynaklar bakanımız Taner Yıldız’a konuyu ilettik. Çelik boru hattı gerekiyor. Siyasi olarak devamını ve takibini istedik. Sağlanması içinde gerekli yatırımların yapılması ve girişimlerimiz olacak. Sulama ile ilgili talepler oluyor. Gerekirse kuyular açılacak. Sarıoğlan barajı var. Kot seviyesi itibarıyla Sarıoğlan barajı aşağıda kalıyor. Akkışla yukarda kalıyor. Sulama ile ilgili talepleri var. İçme suyu ile ilgili talepler var. Kaski’den arkadaşlar orada ve gerekli olanlar yapılacak. İşsizlikle ilgili talepleri ve beklentileri var. Genelde de var. İnsanlarımız bulunduğu yerden daha iyi bir konumda yer talep ediyor. Biraz resmi kuruluşları istiyor. Organize sanayi bölgesinde ziyaretlerimiz oldu. Fabrikaların kapısında işçi alımları vardı. Yani talepler var. İsteyenler var. Ama insanlarımız bulunduğu işten ziyade farklı yerde olmak istiyor. Bunun içinde sonuçta verimsizlik ortaya çıkıyor. Aranan elaman iseniz ve işveren sizden memnunsanız işveren farklı yaklaşımla ücret artışını sağlar. Organize sanayide taleplerle ilgili iş arayan vatandaşlarımızın değerlendirmelerini istiyoruz.”

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV