banner87
12 Aralık 2018 Çarşamba

LİTVANYALI MÜHENDİS MÜSLÜMAN OLDU

Litvanya uyruklu mühendis Jurgita Kerbelyte, düzenlenen ihtida töreniyle Müslüman olarak ‘Sevda’ adını aldı.

16 Nisan 2018 Pazartesi 19:00
Bu haber 651 kez okundu
LİTVANYALI MÜHENDİS MÜSLÜMAN OLDU
Haberici -->

Litvanya uyruklu mühendis Jurgita Kerbelyte, düzenlenen ihtida töreniyle Müslüman olarak ‘Sevda’ adını aldı. Sevda, “Biliyorum Allah bir, benim için de çok önemli. Müslüman olmayı çok istiyordum. Şimdi artık ben Müslümanım” dedi.

Gümrük müşavirliği şirketinde çalışan Ömer Yavuz, bir ihracat işi vasıtasıyla Hristiyan olan Litvanyalı Tasarım Mühendisi Jurgita Kerbelyte ile tanıştı. Bir süre arkadaşlık yaptıktan sonra Jurgita ve Ömer çifti evlenmeye karar vererek 22 Temmuz 2017 tarihinde dünya evine girdi. Müslümanlığı seçerek Sevda adını alan genç kadın için ihtida töreni Kayseri İl Müftülüğü’nde yapıldı. Kuranı Kerim’in okunmasıyla başlayan törende İl Müftüsü Şahin Güven, Sevda Yavuz’a İslamiyet ve Müslümanlık hakkında bilgiler verdi. Törende Müftü Güven’in söylediklerini tekrarlayan Sevda, kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu. Sevda, ihtida belgesini Müftü Güven’in elinden aldı. Müftü Güven Sevda’ya; "Artık dünyadaki tüm Müslümanların kardeşisin" dedi.

Müslüman olmayı çok istediğini ifade eden 28 yaşındaki Sevda Yavuz, “Neden ben Müslüman oldum, “Buraya geldiğimde Kuran okumaya başladım. Gördüm, Kuran çok güzel. Biliyorum Allah bir, benim için de çok önemli. Müslüman olmayı çok istiyordum. Şimdi artık ben Müslümanım” diye konuştu. Eşi Ömer Yavuz da, “Elhamdülillah, çok şükür Müslüman oldu” ifadelerini kullandı.

Törenin sonunda İl Müftüsü Şahin Güven, Sevda Yavuz’a Kuranı Kerim hediye etti.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV