banner203
25 Mart 2023 Cumartesi

MADEN İŞÇİLERİNDEN SENDİKA EYLEMİ

Kanadalı şirketin işlettiği altın madeni ocağındaki taşeron firmanın 400 işçisi, sendika için eylem yaptı. Özlük haklarının da verilmediğini iddia eden işçiler, Develi ilçesine kadar yürüyerek, verilen sözlerin yerine getirilmesini istedi.

02 Şubat 2021 Salı 20:28
Bu haber 699 kez okundu
MADEN İŞÇİLERİNDEN SENDİKA EYLEMİ
Haberici -->

Kanadalı şirketin işlettiği altın madeni ocağındaki taşeron firmanın 400 işçisi, sendika için eylem yaptı. Özlük haklarının da verilmediğini iddia eden işçiler,  Develi ilçesine kadar yürüyerek, verilen sözlerin yerine getirilmesini istedi.

Develi ilçesinde Kanadalı şirketin işlettiği altın ocağı madeninin taşeron firmasında çalışan 400 işçi sendikal ve özlük haklarının verilmediği gerekçesiyle ilçe merkezine doğru yürüyüşe geçti. Ölümle burun buruna çalıştıklarını ifade eden işçiler, “Lüks içinde yaşamak değil sadece haklarımızı istiyoruz.Çalışarak kazandığım parayı hayatta kalmak için harcıyoruz. İşçinin onuruyla oynuyorlar” diye konuştu.

CHP Milletvekili Çetin Arık Develi’ye eylem yapan işçiler yanına giderek, sorunlarını dinledi. Arık,“Sendikanız olsa bunu yapamazlar.Özlük haklara sahip olmamak için sendikayı istemiyorlar. Sendikanın olması Anayasal bir haktır. Bu işin takipçisi olacağım” dedi.

HABER MERKEZİ

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV